براساس گزارش از پیشروان صنعت فناوری مانند سیسکو (Cisco) و مایکروسافت (Microsoft)، حملات سایبری علیه کسب و کارهای کوچک و بزرگ، در حال افزایش می‌باشد و نسبت به قبل منجر به آسیب های بیشتری گردیده است.

موضوعاتی که در این مقاله بررسی می‌کنیم:

 • بکاپ گیری داده ها چیست و چگونه کار می کند؟
 • دلایلی که شما باید داده های شغلی خود را بکاپ گیری کنید.
 • حفاظت از اطلاعات ارزشمند کسب و کار با استفاده از Acronis Backup 12.5

 

مقدمه

اگر گزارش سالانه امنیت سایبری سیسکو در سال 2017 را بررسی کنید، خواهید دید که تعداد باج افزارها (ransomware) و سایر حملات کاملا هشدار دهنده است. در آن گزارش متوجه این موضوع نیز خواهیم شد که کسب و کارها در اثر این حمله، خیلی بیشتر از خسارت داده ای یا مالی ضرر می کنند (و به همین دلیل راهکار بکاپ گیری داده ها در شرکت ها بسیار حائز اهمیت است.) لحظه ای این واقعیت های تلخ را تصور کنید:

 

چند واقعیت در مورد حملات سایبری و از دست رفتن اطلاعات

 • بیش از نیمی از تمام کسب و کارهایی که قربانی حمله سایبری یا نقض اطلاعات می شوند، مورد انتقاد عموم قرار می گیرند و اعتبار برند، تعهد و اعتماد مشتریان خود را از دست می دهند.
 • 29 درصد از کسب و کارهایی که قربانی حملات می شوند، سود سهام و تقریبا 40 درصد از آنها بیش از 20 درصد کل سهام خود را از دست می دهند.
 • تقریبا یک چهارم شرکت هایی که از حملات و یا نقض اطلاعات رنج می برند، فرصت های شغلی قابل توجهی را پس از تلفات داده های خود از دست می دهند.
 • بیش از 20 درصد از کسب و کارهایی که اطلاعات خود را از دست می دهند یا  مورد حمله سایبری قرار می گیرند، مشتریان خود را نیز از دست می دهند و 40 درصد از آنها بیش از 20 درصد از مشتریان خود را از دست می‌دهند.

همانطور که ملاحظه می کنید، عواقب از دست رفتن داده ها به دلیل حملات سایبری ممکن است یک کسب و کار را ویران کند. با این حال، فقط حملات سایبری و باج افزارها نیستند که کسب و کار شما را تهدید می کنند. بنابراین، در این مقاله تهدیدات مختلفی که در معرض داده های شغلی شما هستند و این موضوع که چگونه یک برنامه مفید بازیابی داده می تواند در برابر این خطرات موثر باشد را بررسی می کنیم.

 

خطر از از دست رفتن داده های شغلی در هر موقعیتی ممکن است.

این روزها گزارشات مربوط به نرم افزارهای مخرب و هکرها در همه جا وجود دارد. و در حالی که این نوع تهدیدات برای کسب و کارها خطرات قابل توجهی به همراه دارد، قطعا تنها تهدیدات بیرونی نیستند. بنابراین با توجه به این نکته، برخی از مواردی که داده های شغلی شما را تهدید و در معرض خطر قرار می دهند را بررسی می کنیم.

 

هکرها، ویروس ها و باج افزارها

همانطور که در قسمت بالا ذکر شد، حملات ویرانگر سایبری برای  همه کسب و کارها و در همه جا وجود دارد. در حالی که هکرها و باج افزارها قطعا منجر به آسیب و دردسر می گردند، بدافزارهای از رده خارج شده، جاسوس افزارها و ویروس های قدیمی هنوز از دلایل اصلی نقض و از دست رفتن داده های سیستم می باشند. با این نوع تهدیدات، مسئله، زمان قربانی شدن کسب و کار شما نیست و صرفا زمان است. برنامه های ضد بدافزار و ضد ویروس ممکن است موثر باشند. حتی با برنامه های امنیتی پیشرفته، بیشتر کسب و کارها همچنان در معرض خطر از دست رفتن اطلاعات از طریق هکرها، بدافزارها و باج افزارها هستند.

 

بلایای فیزیکی

این روزها با توجه به گزارشات مربوط به حملات سایبری، هکرها و بدافزارها در اخبار، برخی از تهدیدات فیزیکی مرسوم که داده های شما هر روز با آنها روبرو هستند، به راحتی نادیده گرفته می شوند. آتش سوزی، سیلاب یا انواع دیگری از فاجعه طبیعی می تواند تمام اطلاعات موجود در شرکت شما را پاک و بازیابی آنها را تقریبا غیرممکن کند.  و اگر چند بکاپ در دسترس نداشته باشید، سرقت ساده هارد دیسک یا مموری به راحتی می تواند باعث از دست رفتن اطلاعات مهم شما شود. اگر این توضیحات برایتان کافی نیست، نباید این مسئله را نادیده بگیرد که خرابی هارد یا انواع دیگری خرابی های سخت افزاری بسیار محتمل می باشد.

 

 

حفاظت از اطلاعات کسب و کار: مبانی بکاپ گیری داده ها

به عبارت ساده، بکاپ گیری داده ها تنها یک کپی از فایل های کامپیوتر یا دستگاه شما می باشد و با توجه به تهدیدات مذکور فوق، نگه داشتن یک نسخه پشتیبان از پرونده ها و داده های مهم کسب و کار و به دلایل مختلف ضروری است.

تقریبا تمامی شرکت های پشتیبان شبکه به شما می گوید که داشتن یک بکاپ بهتر از نداشتن آن است. با این وجود، همه دستگاه ها و تکنولوژی های بکاپ گیری داده ها مشابه نیستند و سطوح یکسانی از حفاظت را ارائه نمی دهند. در نتیجه، برای حفاظت بهینه، بهتر است از اطلاعات خود را با استفاده از آنچه که ما اینجا در Acronis قانون 3-2-1 مینامیم، حفاظت کنید. به عبارت ساده تر، قانون 3-2-1 می گوید که شما باید:

 • حداقل سه (3) نسخه از داده های خود را نگه دارید (بنابراین هیچ رویدادی تمام نسخه ها را نابود نخواهد کرد)؛
 • داده ها را حداقل با دو (2) فرمت مختلف ذخیره کنید (یعنی دیسک، نوار، ابر(cloud)، و غیره)
 • برای جلوگیری از آتش سوزی، سیل، سرقت و سایر بلایای فیزیکی، یک (1) نسخه را در خارج از محیط زیست نگه دارید.

جهت ارائه گزینه های موجودی که می توانند در اجرای قانون 3-2-1 به شما کمک کنند، بیایید نگاهی به برخی از رایج ترین روش هایی که کسب و کارها برای بکاپ گیری داده های خود استفاده می کنند، بیاندازیم.

 

بکاپ گیری داده ها در محل شرکت و از طریق شبکه

یکی از ساده ترین راه های بکاپ گیری از اطلاعات کسب و کار این است که نسخه ای از فایل های مهم را صرفا در هارد دیسک، نوارخوان یا سایر دستگاه های ذخیره سازی متصل به سیستم یا شبکه خود ذخیره کنید. کپی کردن فایل ها در هارد دیسک، فلش مموری، هارد اکسترنال یا سایر دستگاه های متصل به سیستم های شخصی یا دستگاه های متصل به شبکه های محلی یا بزرگ، راهی موثر برای اطمینان از در دسترس بودن بکاپ ها در هنگام نیاز می باشد. داشتن نسخه پشتیبان در محل با استفاده از هر یک از برنامه های مناسب بازیابی داده، ضروری است. با این حال، با توجه به خطرات ناشی از بلایای فیزیکی، باج افزارها، سرقت و سایر تهدیدات، بکاپ گیری در محل شرکت نباید تنها جنبه استراتژی شما باشد. علاوه بر نگهداری نسخه های پشتیبان از از فایل ها و داده های خود در محل شرکت، همیشه می بایست طبق با قانون 3-2-1، حداقل یک نسخه از آنها را در خارج از محل (به عنوان مثال یک سرور پشتیبان خارج از سایت یا در فضای ابری (cloud)) ذخیره کنید.

 

بکاپ گیری داده ها در فضای ابری

این روزها در هر مکانی باشید، صحبت از انتقال کسب و کارها به فضای ابری (و یا نرم افزار و سیستم های در حال اجرا از راه دور از طریق اینترنت)  می باشد، و بکاپ گیری داده ها نیز از این قاعده مستثنی نیست. به طور خلاصه، پشتیبان‌گیری در فضای ابری، شامل نسخه های امنیتی خارج از سایت میباشد که در سرورهای از راه دور ذخیره می شود  و از طریق اتصال به اینترنت قابل دسترسی است. پشتیبان‌گیری در فضای ابری یک گزینه عالی جهت ارائه امنیت بیشتر برای کسب و کارهایی است که می خواهند از وجود داده های مهم خود در هنگام/ در صورت بروز حوادث فیزیکی در محل اطمینان حاصل کنند.

 

بکاپ گیری داده ها در فضای ابری و ذخیره آنلاین فایل یکسان نیستند.

بسیاری از شرکت ها از Dropbox، Google Drive و سایر وب سایت های ذخیره سازی آنلاین برای ذخیره نسخه هایی پشتیبان از فایل های مهم استفاده می کنند. و با وجود اینکه این نوع سرویس ها برای نگهداری و به اشتراک گذاری چند فایل مناسب است، به دلیل محدودیت های خود (به عنوان مثال نسخه های محدود فایل، عدم پشتیبان گیری خودکار، پوشه های پشتیبان محدود، و غیره) نمیتوانند سرویسی واقعا سودمند برای پشتیبان‌گیری در فضای ابری باشند. یک سرویس واقعی برای بکاپ گیری داده ها در فضای ابری شما را قادر می سازد تا از کل سیستم ها نسخه های پشتیبان خودکار بسازید و در هر فرمتی که میخواهید، ذخیره کنید.

 

Acronis Backup 12.5 – یک راهکار مطمئن جهت بکاپ گیری داده های شغلی

همانگونه که در بالا ذکر شد، راه های بسیاری برای پشتیبان گیری از اطلاعات مهم در کسب و کار شما وجود دارد، و شما باید با استفاده از روش های مختلف اطمینان حاصل کنید که فایل های تان  همیشه در زمان نیاز در دسترس هستند. بنابراین، کسب و کار شما به یک راهکار پشتیبان نیاز دارد که حداکثر سهولت استفاده و سازگاری با همه رسانه ها و سیستم عامل های مورد نیاز و استفاده شما را داشته باشد. Acronis Backup 12.5 این راهکار است.

Acronis Backup 12.5 که مورد اعتماد بیش از نیم میلیون کسب و کار در سراسر جهان می باشد، تیم شما را قادر می سازد که تنها با سه کلیک روی موس پشتیبان گیری کامل را انجام دهد. با استفاده از این نرم افزار پشتیبان که برنده جایزه است، می توانید از کل سیستم خود را پشتیبان بگیرید و یا پشتیبان گیری را به اطلاعات و فایل های مهم خود محدود کنید.

 

راه اندازی و اجرا: سریع ترین سیستم بازیابی اطلاعات در جهان

هر دقیقه ای که تیم شما بعد از وقوع فاجعه اطلاعات در اختیار نداشته باشد، می تواند منجر به از دست رفتن منابع، پول و مشتریان گردد. بنابراین، هنگامی که نیاز به بازگرداندن داده ها از یک نسخه پشتیبان داشته باشید، بازیابی سریع داده ها برای راه اندازی و اجرای مجدد ضروری است. با استفاده از Acronis Instant Restore، بازیابی پشتیبان که قبلا ساعت ها (یا حتی روزها) طول می کشید، اکنون فقط چند ثانیه زمان میبرد. با این حال، سرعت در پشتیبان گیری و بازیابی تازه شروع شده است.

 

نسخه بکاپ گیری پریمیوم Acronis و ویژگی های امنیتی داده های شغلی

Acronis Backup 12.5 بهترین راهکار پشتیبان گیری و محافظت از اطلاعات شغلی است و بیش از 500,000 شرکت در سراسر جهان این موضوع را تایید می کنند. چرا Acronis Backup 12.5 راهکار پشتیبان انتخابی بسیاری از شرکت هاست؟ خب، پاسخ ساده است. ویژگی های حفاظتی که این نرم افزار برای کسب و کارها ارائه می دهد، در هیچ جای دیگر یافت نمی شود چند مزیت Acronis Backup 12.5  در ادامه ارائه شده است:

 • سازگاری بالا – Acronis Backup 12.5 با تمام سیستم عامل های بزرگ کار می کند. نرم افزار Acronis Backup 12.5  نه تنها با ویندوز و مک سازگار است، بلکه میتواند از داده های سرور Linux نیز محافظت کند.
 • پشتیبان گیری کامل با کپی محتویات دیسک به فایل ایمیج نرم افزار، شما را قادر می سازد تا از کسب و کار خود با ایمیج های پشتیبان مطمئن و کامل از کل سیستم، نه فقط فایل ها یا پوشه ها، محافظت کنید.
 • حفاظت مجازی سرور – ماشین ها و سرورهای مجازی آینده عملیات و نرم افزارهای کسب و کار هستند. و با استفاده از Acronis Backup 12.5، می توانید به راحتی ماشین های فیزیکی، با ماشین های مجازی (VM) پشتیبان گیری کنید. Acronis Backup 12.5 از شش سیستم عامل هایپرویژن برجسته و جا به جایی بین محیط های مجازی و فیزیکی (به عنوان مثال P2V، V2V، V2P، P2P) پشتیبانی می کند.
 • قابلیت گرفتن پشتیبان از نوع Bare Metal Recovery – Acronis Backup 12.5 به کسب و کار شما کمک می کند تا با گرفتن پشتیبان از نوع Bare Metal Recovery، مدت زمان مورد نیاز جهت ریکاوری سیستم پس از بروز حادثه (RTO) را کاهش دهد. فناوری انحصاری ما در گرفتن پشتیبان از نوع Bare Metal Recovery، شما را قادر می سازد تا سیستم ها را به سخت افزارهای غیرمشابه منتقل نمائید، از طریق کدنویسی به طور خودکار بازیابی کنید و حتی سرورها را از راه دور از طریق شبکه های گسترده (WAN) بازگردانی کنید.
 • گزینه های ذخیره سازی انعطاف پذیر – با استفاده از Acronis Backup 12.5، می توانید RTO را با بازیابی تقریبا هر دستگاه ذخیره سازی محلی یا شبکه ای – بدون نیاز به برنامه پشتیبان گران یا مدیا سرور کاهش دهید. این نرم افزار نه تنها بکاپ گیری در هارد دیسک ها و درایو های اکسترنال پشتیبانی می کند، بلکه به شما امکان می دهد در نوارخوان ها، autoloaderها، کتابخانه های نواری (tape libraries)،  NAS، SAN و Acronis Cloud امن پشتیبان گیری کنید.
 • مدیریت حسی و مقیاس پذیر – Acronis Backup 12.5 با ابزارهای قدرتمند مدیریت خود از جمله مدیریت متمرکز وب، کنترل دسترسی نقش-محور، داشبوردهای قابل تنظیم و ویژگی های گزارش دهی پیشرفته، تمام ابزاری که برای تسهیل بکاپ گیری، مدیریت و حفاظت از داده هایتان در کسب و کار خود نیاز دارید را برای شما تامین میکند.
 • بکاپ گیری داده ها یک راهکار مناسب پشتیبان برای حفاظت از اطلاعات شغلی مهم است. هر چند این تنها بخش آن نیست. با استفاده از Acronis Backup 12.5، از نه تنها ویژگی های پشتیبان گیری در سطح جهانی بهره می برید، بلکه با ویژگی های پیشرفته آن مانند حفاظت از باج افزار فعال، رمزگذاری ارتش مانند قدرتمند و ابزار تصدیق و تایید پیشرفته از داده های شما کاملا محافظت میکند.

 

همانطور که در لیست فوق مشاهده میکنید، Acronis Backup 12.5 قدرت و ویژگی هایی به مشتریان خود ارائه می دهد که هیچ رقیبی به پای آن نمی رسد. اگر میخواهید بدانید چرا Acronis Backup 12.5 بهترین راهکار برای محافظت از اطلاعات کسب و کار شما است، تشویق تان می کنیم تا نسخه trial رایگان آن را امروز شروع کنید.