چرا برون سپاری فرآیندهای بخش فناوری اطلاعات به یک کمپانی سرویس های پشتیبانی (MSP) ، تصميمي هوشمندانه میباشد؟

چنانچه صاحب و مالک یک بنگاه کسب و فعالیت یا این که سازمان می‌باشید، می بایست به اهمیت در دست گرفتن و مدیریت هزینه ها به نیکی واقف باشید. یک کدام از قسمت های دشوار پروسه مدیریت هزینه، جستن راهکارهایی برای حصول این انگیزه و همینطور، کسب راندمان های مناسب از سرمایه میباشد. ولی یکی‌از حوزه های مملوء از مجال که میتوان از آن تحت عنوان یک کدام از محرک های حصول برد به کار گرفت، بخش فناوری داده ها در سازمان میباشد؛ که مستلزم محافظت و پشتیبانی حرفهّ‌ای روزمره می باشد.

برون سپاری فرآیندهای بخش IT به شرکت سرویس های پشتیبانی شبکه (MSP) ، یک راهکار مؤثر و مقرون به صرفه میباشد که ضمن گزینش و اجرای آن، می توانید مطمئن باشید که پست الکرونیکی های کمپانی هیچگاه خراب نمی شوند؛ خطوط تلفن هیچ وقت از فعالیت نمی افتند؛ و وب نیز مدام با سرعت بالا و فارغ از نقص‌ در دسترس میباشد. به بیان کوتاه، وقتی که فرآیندها و عملیات های بخش فناوری داده ها را به یک کمپانی سرویس های پشتیبانی شبکه (MSP) برون سپاری می کنید، این موسسه ها به کارکرد هرچه بهتری فناوری ها در سازمان یاری می‌کنند؛ و این پشتیبانی، هرروز و تا مدام ادامه دار است.

قابلیت و امکان برون سپاری تمام فرآیندها و عملیات های بخش فناوری اطلاعات موجود است

اکثر اشخاصی که بنگاه های کسب و فعالیت کوچک یا متوسط را اداره می‌کنند، به قدری سرگرم و سرگرم رئیس کارها روزمره و رابطه با مشتری می باشند که دیگر وقت و انرژی کافی برای پرداختن به مسئولیت های بخش فناوری داده ها ندارند. درین موقعیت، برون سپاری کل زیرساخت فناوری در کمپانی یا این که سازمان به یک کمپانی دارای اعتبار سرویس های پشتیبانی کانال (MSP) ، قابلیت و امکان پذیر میباشد و در واقعیت، ما چنین پیشنهاد می‌کنیم. زیرساخت فناوری مشتمل بر کامپیوترها و سرورها، دستگاه های موبایل و اتصالات وای-فای، نرم افزارها و مقر های داده و حتی تارنما ها و پروژه های فناوری در کمپانی یا این که سازمان میباشد. خواسته ما از عبارت “ برون سپاری کل زیرساخت فناوری”، این میباشد که تمام قسمت های فوق الذکر که تمامی از اجرای زیرساخت فناوری در سازمان یا این که کمپانی می‌باشند، بایستی برون سپاری شوند. واگذاری تمام مسئولیت ها به یک کمپانی دیگر، شاید تعجب آور و نامأنوس به حیث رسد؛ ولی بسیار راحت و بی دردسر خواهد بود. موسسات سرویس های پشتیبانی شبکه (MSP) ، از مجموعه های کارشناس در تمام گرایشات فناوری داده ها اداری برخوردار می‌باشند؛ و از ابزارهای فنی کارآمدی استعمال می‌نمایند که به ایشان قابلیت و امکان می‌دهد همواره با سازمان یا این که کمپانی شما در تماس باشند و سیستم هایتان را از روش وب، زیر نظر داشته باشند.

برون سپاری مسئولیت های بخش فناوری اطلاعات

یک کمپانی سرویس های پشتیبانی شبکه کارآزموده و کارشناس، مانند فاوندرز تکنولوژی (Founders Technology)، فهرست گسترده ای از سرویس ها را برای شرکت ها برخورد گرا پباده سازی و ارائه می‌کند و همینطور، یک فهرست از گونه های سرویس های ویژه نیز برای کمپانی هایی که مستلزم پشتیبانی و حفظ پیشگیرانه میباشند، در لحاظ می گیرد.

ما سرویس های گونه دوم را طی یک برنامه ی جامع به اسم برنامه ی “پشتیبانی از شبکه”، برای شما آماده آورده ایم. این برنامه به شما قابلیت می‌دهد که بخش فناوری داده های سازمان یا این که کمپانی خویش را طی هفت روز هفته و 24 ساعتِ روز، برون سپاری فرمائید؛ بعلاوه، این برنامه برای تمام موسسات با میزان دارایی های متعدد، طرح های پرداخت ویژه دارد.

شما می توانید به جای پرداخت هزینه در قبال هربار اخذ سرویس های تعمیر، یک مبلغ ماهانه را تحت عنوان شهریه بپردازید و طی آن ماه، سرویس های ما یحتاج خویش را اخذ فرمایید. به این ترتیب، مبلغ فاکتور شما یک مبلغ ثابت و تماماً مقرون به صرفه خواهد بود.

مزایای حاصل شده از آسانی و صرفه جویی

یک برنامه ی استاندارد پشتیبانی شبکه، بر اساس بررسی 24 ساعته در 7 روز هفته، بر تمام اجزاء و ساختارهای جان دار در بخش فناوری اطلاعات سازمان میباشد. این فرایند، یک پروسه پیشگیرانه به حساب می آید؛ که به موجب آن، تمام قطعه های سخت افزاری و نرم افزاری، آپدیت و آنلاین حفظ می گردند.

این برنامه ی پشتیبانی به شما اطمینان می‌دهد که کارمندانتان، کم کم با اشتباهات کامپیوتری مواجه خواهند شد؛ و تعداد دفعاتی که ایشان با فناوری های معیوب و ناکارآمد روبرو می­شوند، به صفر خواهد رسید. به این ترتیب، سطح سود وری و کارآمدی روزمره، هفتگی و ماهانه ی سازمان، به اندازه قابل مراعاتی ارتقاء پیدا خواهد کرد.

علاوه بر این، برون سپاری فرآیندهای بخش فناوری اطلاعات به یک کمپانی سرویس های پشتیبانی کانال (MSP)، به حیث امنیتی نیز امتیازهای قابل مراعاتی داراست. تکنسین یک کمپانی سرویس های پشتیبانی شبکه، معمولاً از تخصص کافی در باب امنیت سایبری شامل است؛ و هنگامی که بخش فناوری اطلاعات سازمان شما‌را ذیل چتر حمایت می‌گیرد، از شبکه شما در مقابل هجوم های هکرها نیز نگهداری می‌کند.

پیامد اخذ سرویس ها از موسسات پشتیبانی کانال (MSP) برای مشتریان چه می باشد؟

متخصصان امنیت سایبری در کمپانی سرویس های پشتیبانی شبکه (MSP) ، ضمن ارائه ی سرویس های گوناگون پشتیبانی (مثل محاسبه منظم، بکاپ گیری از اطلاعات، کپی منظم، بسط ی فایروال های استوار، و نصب نرم افزارهای آنتی ویروس)، نه صرفا برای کارکنان، بلکه برای مشتریان شما نیز امتیازهای قابل مراعاتی آماده می‌کنند.

می‌پندارید در شرایطی‌که یک هکر بتواند به شبکه ی شما نفوذ کرده و فساد به توشه آورد، چه مشکلاتی برای مشتریان به وجود می‌آید؟ آیا شما شخصاً برای تقابل با مشکلاتی نظیر ازکارافتادگی موتور تجارت الکترونیک در سایت، ارسال اتومات آدرس اینترنتی اسپم از سرور سازمان به مشتریان و سرقت داده ها اکانت های بانکی ایشان و سوءاستفاده از آن ها آمادگی دارید؟

در‌صورتی‌که بدانید که یکسری کارشناس و متخصص چابکدست، مسئولیت مدیرت پیشگیرانه ی امنیت سایبری را در سازمان شما برعهده دارا هستند و هیچکدام از اشتباهات فوق الذکر برایتان انجام نخواهد بخشید، شما راحتی بیشتری نخواهید داشت؟

امتیازهای نتایج از اخذ سرویس ها از موسسات پشتیبانی شبکه (MSP) برای خودتان چه خواهد بود؟

در حالتی که شخصاً ناچار به فعال سازی و مدیریت کامپیوترها و سرورها، به روزرسانی نرم افزارها و سیستم های ادله و مراقبت از شبکه در قبال هجوم های هکرها نباشید، بدون شکً به حد قابل مراعاتی در هزینه هایتان صرفه جویی خواهد شد.

بعلاوه چنانچه بدانید که تمام مسئولیت های اجرایی در بخش فناوری اطلاعات به کسانی ماهر، کاردان و سزاوار تفویض گردیده اند، به آسایش خیال و خاطر خواهید رسید. کارکنان و متخصصان پیراسیس، از تخصص فنی کافی برخوردار می باشند و مشتریان را از امتیازهای برون سپاری مسئولیت های بخش فناوری اطلاعات به شرکتهای سرویس های پشتیبانی شبکه (MSP) ، با خبر مینمایند.

برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در پیراسیس تماس حاصل نمایید.