چرا برون سپاری فرآیندهای بخش IT به یک شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) ، تصميمي هوشمندانه است؟

اگر مالک یک بنگاه کسب و کار یا سازمان هستید، باید به اهمیت کنترل و مدیریت هزینه ها به خوبی واقف باشید. یکی از بخش های سخت فرآیند مدیریت هزینه، پیدا کردن راهکارهایی برای حصول این هدف و در عین حال، کسب بازده های مطلوب از سرمایه است. اما یکی از حوزه های مملوء از فرصت که میتوان از آن به عنوان یکی از محرک های حصول موفقیت استفاده کرد، بخش فناوری اطلاعات در سازمان است؛ که نیازمند مراقبت و پشتیبانی فنّی روزانه میباشد.

برون سپاری فرآیندهای بخش IT به شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) ، یک راهکار مؤثر و مقرون به صرفه است که ضمن انتخاب و اجرای آن، میتوانید مطمئن باشید که ایمیل های شرکت هیچگاه خراب نمیشوند؛ خطوط تلفن هرگز از کار نمی افتند؛ و اینترنت نیز همیشه با سرعت بالا و بدون اختلال در دسترس است. به بیان کوتاه، زمانی که فرآیندها و عملیات های بخش فناوری اطلاعات را به یک شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) برون سپاری میکنید، این شرکت ها به کارکرد هرچه بهتری فناوری ها در سازمان کمک میکنند؛ و این پشتیبانی، هرروز و تا همیشه ادامه دارد.

امکان برون سپاری تمام فرآیندها و عملیات های بخش IT وجود دارد

اکثر افرادی که بنگاه های کسب و کار کوچک یا متوسط را اداره میکنند، به قدری مشغول و درگیر مدیریت امور روزانه و ارتباط با مشتری هستند که دیگر وقت و انرژی کافی برای پرداختن به مسئولیت های بخش فناوری اطلاعات ندارند. در این شرایط، برون سپاری کل زیرساخت فناوری در شرکت یا سازمان به یک شرکت معتبر خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) ، امکان پذیر است و در حقیقت، ما چنین توصیه میکنیم. زیرساخت فناوری شامل کامپیوترها و سرورها، دستگاه های تلفن همراه و اتصالات وای-فای، نرم افزارها و پایگاه های داده و حتی وبسایت ها و پروژه های فناوری در شرکت یا سازمان است. منظور ما از عبارت “ برون سپاری کل زیرساخت فناوری”، این است که تمام بخش های فوق الذکر که همگی از اجرای زیرساخت فناوری در سازمان یا شرکت هستند، باید برون سپاری شوند. تفویض و واگذاری تمام مسئولیت ها به یک شرکت دیگر، شاید عجیب و نامأنوس به نظر برسد؛ اما بسیار ساده و بی دردسر خواهد بود. شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) ، از گروه های متخصص در تمام گرایشات فناوری اطلاعات اداری برخوردار هستند؛ و از ابزارهای فنی کارآمدی استفاده میکنند که به ایشان امکان میدهد همواره با سازمان یا شرکت شما در تماس باشند و سیستم هایتان را از طریق اینترنت، تحت نظر داشته باشند.

برون سپاری مسئولیت های بخش IT

یک شرکت خدمات پشتیبانی شبکه ی کاردان و متخصص، مانند فاوندرز تکنولوژی (Founders Technology)، فهرست گسترده ای از خدمات را برای شرکت های واکنش گرا طراحی و ارائه میکند و در عین حال، یک مِنو از انواع خدمات ویژه نیز برای شرکت هایی که نیازمند پشتیبانی و نگهداری پیشگیرانه هستند، در نظر میگیرد.

ما خدمات نوع دوم را طی یک برنامه ی جامع به نام برنامه ی “پشتیبانی از شبکه”، برای شما فراهم آورده ایم. این برنامه به شما امکان میدهد که بخش فناوری اطلاعات سازمان یا شرکت خود را طی هفت روز هفته و 24 ساعتِ روز، برون سپاری نمایید؛ بعلاوه، این برنامه برای تمام شرکت ها با بودجه های مختلف، طرح های پرداخت ویژه دارد.

شما میتوانید به جای پرداخت هزینه در ازای هربار دریافت خدمات تعمیر، یک مبلغ ماهانه را به عنوان شهریه ی ثابت بپردازید و طی آن ماه، خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنید. بدین ترتیب، مبلغ فاکتور شما یک مبلغ ثابت و البته، کاملاً مقرون به صرفه خواهد بود.

مزایای حاصل از سادگی و صرفه جویی

یک برنامه ی استاندارد پشتیبانی شبکه، مبتنی بر نظارت 24 ساعته در 7 روز هفته، بر تمام اجزاء و ساختارهای موجود در بخش IT سازمان است. این فرآیند، یک فرآیند پیشگیرانه به شمار می آید؛ که به موجب آن، تمام قطعه های سخت افزاری و نرم افزاری، به روز و آنلاین نگهداری میشوند.

این برنامه ی پشتیبانی به شما اطمینان میدهد که کارمندانتان، به ندرت با مشکلات کامپیوتری مواجه خواهند شد؛ و تعداد دفعاتی که ایشان با فناوری های معیوب و ناکارآمد روبرو می­شوند، به صفر خواهد رسید. بدین ترتیب، سطح بهره وری و کارآمدی روزانه، هفتگی و ماهانه ی سازمان، به میزان قابل ملاحظه ای افزایش پیدا خواهد کرد.

علاوه بر این، برون سپاری فرآیندهای بخش IT به یک شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP)، به لحاظ امنیتی نیز امتیازهای قابل ملاحظه ای دارد. تکنسین یک شرکت خدمات پشتیبانی شبکه، معمولاً از تخصص کافی در زمینه ی امنیت سایبری برخوردار است؛ و زمانی که بخش IT سازمان شما را زیر چتر حمایت میگیرد، از شبکه ی شما در مقابل حملات هکرها نیز محافظت میکند.

پیامد دریافت خدمات از شرکت های پشتیبانی شبکه (MSP) برای مشتریان چیست؟

متخصصان امنیت سایبری در شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) ، ضمن ارائه ی خدمات مختلف پشتیبانی (مثل نظارت منظم، پشتیبان گیری از داده ها، اسکن منظم، توسعه ی فایروال های پایدار، و نصب نرم افزارهای آنتی ویروس)، نه تنها برای کارمندان، بلکه برای مشتریان شما نیز امتیازهای قابل ملاحظه ای فراهم میکنند.

فکر میکنید اگر یک هکر بتواند به شبکه ی شما نفوذ کرده و خرابی به بار آورد، چه مشکلاتی برای مشتریان به وجود می آید؟ آیا شما شخصاً برای رویارویی با مشکلاتی نظیر ازکارافتادگی موتور تجارت الکترونیک در وبسایت، ارسال اتوماتیک ایمیل اسپم از سرور سازمان به مشتریان و سرقت اطلاعات حساب های بانکی ایشان و سوءاستفاده از آنها آمادگی دارید؟

اگر بدانید که تعدادی متخصص و کارشناس خبره، مسئولیت مدیریت پیشگیرانه ی امنیت سایبری را در سازمان شما برعهده دارند و هیچکدام از مشکلات فوق الذکر برایتان رخ نخواهد داد، احساس راحتی بیشتری نخواهید داشت؟

و امتیازهای حاصل از دریافت خدمات از شرکت های پشتیبانی شبکه (MSP) برای خودتان چه خواهد بود؟

اگر شخصاً مجبور به راه اندازی و مدیریت کامپیوترها و سرورها، به روزرسانی نرم افزارها و سیستم های عامل و محافظت از شبکه در برابر حملات هکرها نباشید، قطعاً به حد قابل ملاحظه ای در هزینه هایتان صرفه جویی خواهد شد.

بعلاوه اگر بدانید که تمام مسئولیت های اجرایی در بخش IT به افرادی حرفه ای، مجرب و شایسته تفویض شده اند، به آسایش و آرامش خیال خواهید رسید. کارمندان و متخصصان شرکت فاوندرز تکنولوژی، از تخصص فنی کافی برخوردار هستند و مشتریان را از امتیازهای برون سپاری مسئولیت های بخش IT به شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) ، آگاه میکنند.

همین حالا جهت اخذ مشاوره رایگان با کارشناسان ما در پیراسیس تماس بگیرید.