موضوعاتی که در‌این نوشته‌ی علمی بازنگری می کنیم:

  1. بکاپ گیری اطلاعات چه می باشد و چه طور عمل میکند؟
  2. دلایلی که شما بایستی داده های شغلی خویش را بکاپ گیری نمایید.
  3. حفاظت از داده ها باارزش کسب و فعالیت با به کارگیری از Acronis Backup 12.5

پیشگفتار

چنانچه گزارش هر ساله امنیت سایبری سیسکو را بازنگری فرمایید، خواهید مشاهده کرد که تعداد باج افزارها (ransomware) و بقیه حمله ها به طور کامل هشدار دهنده میباشد. در آن گزارش متوجه این قضیه نیز خوا‌هیم شد که کسب و امور در اثر این حمله، خیلی بیش تر از ضرروزیان داده ای یا مالی زیان می نمایند (و به همین استدلال راهکار بکاپ گیری اطلاعات در موسسات بسیار دارای اهمیت میباشد.) لحظه ای به این حقیقت های تلخ فکر کنید:

یک‌سری حقیقت راجع‌به تهاجم های سایبری و از دست رفتن داده ها

بیشتراز نیمی از تمام کسب و کارهایی که قربانی حمله اینترنتی یا این که نقض داده ها می‌شوند، مورد عیب یابی عموم قرار می‌گیرند و اعتبار برند، تعهد و اعتماد مشتریان خویش را از دست می‌دهند.
29 درصد از کسب و کارهایی که قربانی حمله ها میشوند، فایده سهام و نسبتاً 40 درصد از آنان بیشتراز 20 درصد کل سهام خویش را از دست میدهند.
نسبتاً یک چهارم کمپانی هایی که از هجوم ها و یا این که از دست دادن داده ها رنج میبرند، مجال های شغلی قابل توجهی را بعداز تلفات داده های خویش از دست می‌دهند.
بیش تر از 20 درصد از کسب و کارهایی که داده های خویش را از دست می‌دهند یا این که مورد حمله اینترنتی قرار میگیرند، مشتریان خویش را نیز از دست میدهند و 40 درصد از آنان بیش تر از 20 درصد از مشتریان خویش را از دست میدهند.

همانگونه که مشاهده میکنید، عواقب از دست رفتن اطلاعات به جهت هجوم های سایبری ممکن میباشد یک کسب و فعالیت را ویران نماید. با این حال، تنها تهاجم های سایبری و باج افزارها نیستند که کسب و عمل شمارا تهدید می‌کنند. بدین ترتیب، در‌این نوشته ی علمی تهدیدهای مختلفی که در معرض داده های شغلی شما میباشند و این مسئله که چه‌طور یک برنامه اثر گذار بازیابی داده می‌تواند در قبال این مخاطرات اثرگذار باشد را بازبینی میکنیم.

خطر از از دست رفتن داده های شغلی در هر موقعیتی ممکن میباشد.

این ایام گزارشات مرتبط با نرم افزارهای مخرب و هکرها در همه جا موجود هست. و در حالی که‌این جور تهدید‌ها برای کسب و امور مخاطرات قابل توجهی به یار دارد، بدون شک صرفا تهدید‌های بیرونی نیستند. براین اساس با اعتنا بدین نکته، بعضا از مواقعی که داده های شغلی شما‌را تهدید و در معرض خطر قرار می‌دهند را بازنگری می‌کنیم.

هکرها، ویروس ها و باج افزارها

همان گونه که در متن بالا ذکر شد، تهاجم های ویرانگر سایبری برای کلیه کسب و امور و در همه جا موجود است. در حالی که هکرها و باج افزارها صد در صد باعث آسیب و دردسر میشوند، بدافزارهای از رده خارج گردیده، جاسوس افزارها و ویروس های کهن هنوز از عارضه های اصلی نقض و از دست رفتن داده های سیستم هستند. با این دسته تهدید ها، موضوع، زمان قربانی شدن کسب و عمل شما نیست و تنها زمان میباشد. برنامه های ضد بدافزار و ضد ویروس ممکن میباشد موءثر باشند. حتی با برنامه های امنیتی توسعه یافته، بیشتر کسب و امور همچنان در معرض خطر از دست رفتن داده ها از روش هکرها، بدافزارها و باج افزارها میباشند.

بلایای فیزیکی

این روز ها با اعتنا به گزارشات مرتبط با هجوم های سایبری، هکرها و بدافزارها در خبر ها، بعضی از تهدیدهای فیزیکی مرسوم که داده های شما هر روز با آن ها روبرو می‌باشند، به راحتی نادیده گرفته می گردند. آتش سوزی، سیلاب یا این که گونه های دیگری از فاجعه طبیعی میتواند تمام اطلاعات دردسترس در کمپانی شمارا پاک و بازیابی آنان را نسبتاً ناممکن نماید. و در حالتی‌که یک سری بکاپ در دسترس نداشته باشید، سرقت ساده هارد دیسک یا این که مموری به راحتی می‌تواند منجر از دست رفتن داده های مهم شما شود. در‌صورتی‌که این توضیحات برایتان کفایت نمیکند، نباید این قضیه را نادیده بگیرد که خرابی هارد یا این که اشکال دیگری خرابی های سخت افزاری بسیار محتمل می‌باشد.

 

حفاظت از داده ها کسب و عمل: مبانی بکاپ گیری اطلاعات

به عبارت معمولی، بکاپ گیری اطلاعات صرفا یک اسکن از فولدر های کامپیوتر یا این که دستگاه شما هست و با دقت به تهدید ها ذکر شده فوق، نگه داشتن یک ورژن پشتیبان از پرونده ها و داده های مهم کسب و عمل و به عارضه ها متعدد ضروری میباشد.

نسبتاً همه موسسات پشتیبانی شبکه به شما می‌گوید که داشتن یک بکاپ بهتر از نداشتن آن میباشد. با این وجود، تمامی دستگاه ها و تکنولوژی های بکاپ گیری اطلاعات شبیه نیستند و سطح های یکسانی از حفاظت را ارائه نمی دهند. بنابراین، برای حفاظت باصرفه، بهتر میباشد از داده های خویش با به کارگیری از آنچه که ما اینجا در Acronis ضابطه 3-2-1 مینامیم، حفاظت نمایید. به عبارت معمولی تر، ضابطه 3-2-1 میگوید که شما می بایست:

دست کم سه (3) ورژن از داده های خویش را نگه دارید (به این ترتیب هیچ رویدادی تمام نسخه را نابود نخواهد کرد)؛
اطلاعات را دستکم با دو (2) فرمت متفاوت ذخیره نمایید (یعنی دیسک، نوار، ابر(cloud)، و غیره)
برای پرهیز از آتش سوزی، سیل، سرقت و بقیه بلایای فیزیکی، یک (1) ورژن را در بیرون از محیط کار نگه دارید.

جهت ارائه مورد های موجودی که می‌توانند در اجرای ضابطه 3-2-1 به شما امداد نمایند، بیایید نگاهی به بعضی از شایع ترین طریق هایی که کسب و امور برای بکاپ گیری داده های خویش استعمال مینمایند، بیاندازیم.

بکاپ گیری اطلاعات در محل کمپانی و از روش شبکه

یکی از معمولی ترین شیوه های بکاپ گیری از داده ها کسب و فعالیت این میباشد که ورژنی از فولدر های مهم را تنها در هارد دیسک، نوارخوان یا این که بقیه دستگاه های ذخیره سازی متصل به سیستم یا این که شبکه خویش ذخیره فرمائید. اسکن کردن فولدر ها در هارد دیسک، فلش مموری، هارد اکسترنال یا این که بقیه دستگاه های متصل به سیستم های فردی یا این که دستگاه های متصل به شبکه های محلی یا پهناور، راهی اثرگذار برای اطمینان از در دسترس بودن بکاپ ها در هنگام نیاز میباشد. داشتن ورژن پشتیبان در محل با به کارگیری از هرکدام از برنامه های مطلوب بازیابی داده، ضروری میباشد. با این حال، با دقت به خطرهای ناشی از بلایای فیزیکی، باج افزارها، سرقت و بقیه تهدید‌ها، بکاپ گیری در محل کمپانی نباید صرفا جنبه استراتژی شما باشد. علاوه بر حفظ ورژن های حامی از از پوشه ها و داده های خویش در محل کمپانی، مدام بایستی طبق با ضابطه 3-2-1، دست کم یک ورژن از آن‌ها را در بیرون از محل (مثلا یک سرور پشتوانه بیرون از وب سایت یا این که در فضای ابری (cloud)) ذخیره نمائید.

بکاپ گیری اطلاعات در فضای ابری

این ایام در هر مکانی باشید، سخن از انتقال کسب و امور به فضای ابری (و یا این که اپلیکیشن و سیستم های در حال اجرا از خط مشی به دور از روش وب) می‌باشد، و بکاپ گیری اطلاعات نیز از این قاعده استثنا ندارد. به صورت خلاصه، پشتوانه‌گیری در فضای ابری، دربرگیرنده ورژن های امنیتی بیرون از تارنما می باشد که در سرورهای از راه دور ذخیره میشود و از روش اتصال به وب قابل دسترسی میباشد. حمایت کننده‌گیری در فضای ابری یک آیتم عالی جهت ارائه امنیت بیش تر برای کسب و کارهایی میباشد که می‌خواهند از وجود داده های مهم خویش در هنگام/ در صورت بروز رویدادها فیزیکی در محل اطمینان نتیجه ها نمایند.

بکاپ گیری اطلاعات در فضای ابری و ذخیره آنلاین فولدر یکسان نیستند.

اکثری از شرکتهای از Dropbox، Google Drive و بقیه وبسایت های ذخیره سازی آنلاین برای ذخیره ورژن هایی پشتوانه از فولدر های مهم به کارگیری مینمایند. و با وجود اینکه این جور خدمات برای حفظ و به اشتراک گذاری تعدادی فولدر مطلوب میباشد، به جهت محدودیت های خویش (مثلا ورژن های محدود فولدر، عدم پشتوانه گیری خود کار، فایل های حامی محدود، و غیره) نمیتوانند سرویسی واقعا دارای فایده برای پشتوانه‌گیری در فضای ابری باشند. یک خدمت حقیقی و واقعی برای بکاپ گیری اطلاعات در فضای ابری شما‌را قوی می سازد تا از کل سیستم ها ورژن های حمایت کننده خود کار بسازید و در هر فرمتی که می خواهید، ذخیره نمائید.

Acronis Backup 12.5 – یک راهکار مطمئن جهت بکاپ گیری داده های شغلی

همانطور که در ابتدا ذکر شد، رویکرد های بخش اعظمی برای حمایت کننده گیری از داده ها مهم در کسب و عمل شما موجود است، و شما بایستی با استعمال از طریق های متفاوت اطمینان نتیجه نمائید که فولدر های تان مدام در طول نیاز در دسترس می باشند. بدین ترتیب، کسب و فعالیت شما به یک راهکار پشتوانه نیاز داراست که حداکثر سهولت به کار گیری و سازش با کلیه رسانه ها و سیستم استدلال های موردنیاز و به کار گیری شمارا داشته باشد. Acronis Backup 12.5 این راهکار میباشد.

Acronis Backup 12.5 که مورد اعتماد بیش تر از نیم میلیون کسب و فعالیت در سراسر دنیا است، مجموعه شمارا توانا می سازد که فقط با سه کلیک روی ماوس بکاپ گیری بی نقص را انجام دهد. با به کارگیری از این اپلیکیشن پشتوانه که برنده جایزه میباشد، می‌توانید از کل سیستم خویش  بکاپ بگیرید و یا این که بکاپ گیری را به داده ها و فولدر های مهم خویش محدود نمائید.

راه‌اندازی و اجرا: سریع ترین سیستم بازیابی داده ها در دنیا

هر دقیقه ای که گروه شما پس از وقوع فاجعه داده ها را در مشت نداشته باشد، می‌تواند سبب ساز به از دست رفتن منابع، پول و مشتریان گردد. براین اساس، زمانی که نیاز به بازگرداندن اطلاعات از یک ورژن پشتوانه داشته باشید، بازیابی سریع اطلاعات برای فعال‌سازی و اجرای دوباره ضروری میباشد. با به کار گیری از Acronis Instant Restore، بازیابی پشتیبان که تا قبل از این ساعات (یا این که حتی روز ها) طول میکشید، فعلا صرف چند ثانیه زمان می برد. با این حال، سرعت در بکاپ گیری و بازیابی نو آغاز شده‌است.

ورژن بکاپ گیری پریمیوم Acronis و خصوصیت های امنیتی داده های شغلی

Acronis Backup 12.5 شایسته ترین راهکار بکاپ گیری و مراقبت از داده ها شغلی میباشد و بیشتراز 500,000 کمپانی در سراسر دنبا این قضیه را تایید می‌نمایند. چرا Acronis Backup 12.5 راهکار بکاپ انتخاب اکثری از کمپانی هاست؟ خب، جواب ساده میباشد. خصوصیت های حفاظتی که‌این اپلیکیشن برای کسب و امور ارائه می‌دهد، در هیچ جای دیگر یافت نمیشود یک سری مزیت Acronis Backup 12.5 در زیر ارائه شده‌است:

سازش بالا – Acronis Backup 12.5 با تمام سیستم عامل های وسیع فعالیت میکند. اپلیکیشن Acronis Backup 12.5 نه صرفا با ویندوز و مک سازگار میباشد، بلکه می‌تواند از داده های سرور Linux نیز نگهداری نماید.
بکاپ گیری بدون نقص با اسکن محتویات دیسک به فولدر ایمیج اپلیکیشن، شمارا قوی می سازد تا از کسب و عمل خویش با ایمیج های حمایت کننده مطمئن و بی نقص از کل سیستم، نه تنها پوشه ها یا این که فایل ها، مراقبت نمائید.
حفاظت مجازی سرور – ماشین ها و سرورهای مجازی آینده عملیات و قابل انعطاف افزارهای کسب و عمل می باشند. و با استعمال از Acronis Backup 12.5، می‌توانید به راحتی ماشین های فیزیکی، با ماشین های مجازی (VM) پشتوانه گیری نمایید. Acronis Backup 12.5 از شش سیستم استدلال هایپرویژن پررنگ و جا به جایی در بین فضا های مجازی و فیزیکی (برای مثال P2V، V2V، V2P، P2P) پشتیبانی میکند.
قابلیت و امکان گرفتن پشتیبان از مدل Bare Metal Recovery – Acronis Backup 12.5 به کسب و فعالیت شما یاری مینماید تا با دریافت کردن بکاپ از مدل Bare Metal Recovery، مقطع دوره مایحتاج جهت ریکاوری سیستم بعد از بروز اتفاق (RTO) را کم کند. فناوری انحصاری ما در تصاحب کردن پشتیبان از دسته Bare Metal Recovery، شمارا کارکشته می سازد تا سیستم ها را به سخت افزارهای غیرمشابه منتقل فرمائید، از روش کدنویسی به صورت خود کار بازیابی فرمایید و حتی سرورها را از راه دور از طریق شبکه های گسترده (WAN) بازگردانی فرمایید.
مورد های ذخیره سازی انعطاف پذیر – با به کارگیری از Acronis Backup 12.5، میتوانید RTO را با بازیابی نسبتاً هر دستگاه ذخیره سازی محلی یا این که شبکه ای – سوای نیاز به برنامه بکاپ گران یا این که مدیا سرور کاهش دهید. این اپلیکیشن نه صرفا بکاپ گیری در هارد دیسک ها و درایو های اکسترنال پشتیبانی می‌کند، بلکه به شما قابلیت می‌دهد در نوارخوان ها، autoloaderها، کتابخانه های نواری (tape libraries)، NAS، SAN و Acronis Cloud امن حمایت کننده گیری فرمائید.
مدیریت حسی و مقیاس پذیر – Acronis Backup 12.5 با ابزارهای توانمند مدیریت خویش از گزاره مدیر متمرکز اینترنت، در اختیار گرفتن دسترسی نقش-محور، داشبوردهای قابل تهیه و تنظیم و خصوصیت های گزارش دهی توسعه یافته، تمام ابزاری که برای تسهیل بکاپ گیری، مدیر و حفاظت از داده هایتان در کسب و عمل خویش نیاز دارید را برای شما تامین می‌کند.
بکاپ گیری اطلاعات یک راهکار مطلوب حمایت کننده برای حفاظت از داده ها شغلی مهم میباشد. هر چند این تنها بخش آن نیست. با استعمال از Acronis Backup 12.5، از نه فقط خصوصیت های پشتوانه گیری در سطح جهانی فایده می‌برید، بلکه با خصوصیت های توسعه یافته آن مانند حفاظت از باج افزار فعال، رمزگذاری ارتش مانند قادر و ابزار تصدیق و تایید توسعه یافته از داده های شما به طور کامل حفظ می‌نماید.