IP Voiceover، یا IP، فناوری است که به گوشی های همراه اجازه می دهد تا به شبکه‌های ناحیه ای اینترنت غلبه کنند. تلفن اینترنتی (VOIP) ،  سیگنال های آنالوگ صوتی را به بسته های داده دیجیتالی تبدیل می‌کند و از انتقال یکباره، دو مسیره با استفاده از پروتکل اینترنتی (IP) پشتیبانی می کنند.
یک کسب کار کوچک که انتقال به تلفن اینترنتی (VOIP) را مد نظر قرار می گیرد باید پیش از تثبیت داده ها جنبه های مثبت و منفی آن را به دقت بسنجد.
تماس های تلفن اینترنتی (VOIP) می تواند در اینترنت با استفاده از یک ارائه کننده خدمات تلفن اینترنتی (VOIP) و سیستم های صوتی کامپیوتری استاندارد صورت گیرد. به بیانی دیگر، برخی از ارائه کنندگان خدمات از تلفن اینترنتی (VOIP) از طریق تلفن های قاعده مند که از بروز رسان های خاص جهت اتصال به یک شبکه کامپیوتری خانگی استفاده می کنند، پشتیبانی‌می‌کنند.
سرویس های تلفن اینترنتی (VOIP) صدای شما را به سیگنال رقمی تبدیل می کنند که در اینترنت سیر می کند. اگر شما درحال شماره گیری یک شماره تلفن باقاعده هستید، سیگنال ها پیش از اینکه به مقصد برسند، تبدیل به یک سیگنال تلفنی قاعده مند می شوند. تلفن اینترنتی (VOIP) می تواند به شما اجازه دهد تا یک تماس را بطور مستقیم از یک کامپیوتر، یک تلفن مبتنی بر تلفن اینترنتی (VOIP) ویژه، یا یک تلفن سنتی متصل به یک آداپتور خاص برقرار کنید.

یک پیش زمینه فنی مختصر

این بخش به طور مختصر برخی از مشخصه های جنبی فنی تلفن اینترنتی (VOIP) را توصیف می کند. این بخش تنها جهت اغنای درک شما از نحوه متفاوت بودن از یک سیستم تلفنی سنتی ارائه شده است.
برای گوشی تلفن سنتی، هریک از تلفن های آنالوگ از یک جفت سیم مسی از شخص تماس گیرنده به شخص پاسخ دهنده تنظیم و تحویل داده می شود. این امر یک اتصال فیزیکی اختصاصی برای یک تماس سیگنالی با کیفیت بشدت خوب به وجود می آورد. این فناوری برای حمل یک تماس به طور همزمان از طریق یک جفت سیم مسی کافیست.
تلفن اینترنتی (VOIP) این امر را کمی متفاوت تر انجام می دهد. تلفن اینترنتی (VOIP) داده های صوتی را درون بسته های اطلاعاتی بسته‌بندی می کند. این بسته ها سپس به شبکه ارسال می شوند. اکنون یک سیم مسی یکسان قادر به حمل بیش از یک مکالمه بطور قابل توجهی است. دستگاه مشابهی که برای ارسال صوت مورد استفاده قرار‌می‌گیرد، به طور همزمان قادر به ارسال سایر اطلاعات بسته بندی شده مانند داده ها، ویدئو، و پیام های فوری می‌باشد. بنابراین حداقل تلفن اینترنتی (VOIP) یک رسانه بسیار کارآمد برای انتقال ویدئو، و در بهترین حالت یک تجربه بسیار‌غنی‌تری برای کاربر به وجود می آورد هنگامی که مشخصه های بهبود یافته ویدئویی و پیام رسانی فوری مدنظر قرار‌می‌گیرد.
به علاوه، تلفن اینترنتی (VOIP) می تواند با هزینه کم یا بدون هیچ هزینه ای بکار رود، یا می تواند یک اپلیکیشن با قاعده طراحی شده برای نیازهای خاص موجود در ذهن باشد. شما به دنبال یک سیستم ارتباط از راه دور هستنید و هم خواهان ارتقاء سیستمی که درحال حاضر دارید، می باشید. علاوه بر این، تلفن اینترنتی (VOIP) می تواند با یک نصب PBX به حیات خود ادامه دهد و یک روش استاندارد از نظر صنعتی برای انتقال ویدئو ارائه کند.
سیستم های تلفن اینترنتی (VOIP) معمولاً بر روی یک LAN عمل می کند، که به شما اجازه می دهد تا از زیرساخت شبکه‌ای موجود خود برای تلفن زدن استفاده کنید. این سیستم قطعاً با سیستم های PBX نسخه های قبلی متفاوت است، که معمولاً هنگامی که برق قطع می شود کار می کند زیرا پشتیبانی از آنها ساده است و تمام تلفن ها برق خود را از PBX تهیه می کنند. در یک سیستم تلفن اینترنتی (VOIP) ، به منظور تهیه نوع افزونگی، لازم‌است که از نیرو برای تمام تجهیزات LAN فرمان بک آپ بگیرید، همچنین ملاحظه کنید که چگونه تلفن های IPخود را در طول یک خاموشی نیروی برق وارد می کنید.

بیشتر بخوانید  4 نوع هدست برای تلفن اینترنتی (VOIP)

مزایا و معایب تلفن اینترنتی (VOIP)

هنگامی که نوبت به اپلیکیشن های شبکه بنیاد می رسد افراد کمی نسبت به وعده تلفن اینترنتی (VOIP) می دهند. تلفن اینترنتی (VOIP) به کسب و کارها و مشتریان بطور‌یکسان اجازه می دهد تا مقادیر بی شماری پول در صورت حساب های تلفن خود از طریق پیگیری تماس های تلفنی خود در اینترنت صرفه جویی کنند. اما، مانند تمام چیزها، معایبی نیز متوجه آن است. یک کسب‌و‌کار خرد که انتقال به تلفن اینترنتی (VOIP) را مدنظر قرار می دهد، پیش از تثبیت داده ها باید به دقت مزایا و معایب آن را بسنجد.
ابتدا، مزایا را توصیف می کنیم. تعداد مزایا نسبتاً کم است.

مزایا

از کجا باید شروع کرد؟
ابتدا، از صرفه جویی در هزینه شروع می کنیم. بدانید که انواع گوناگونی از نصب های تلفن اینترنتی (VOIP) وجود‌ دارد و برخی از آنها بیش از سایرین در هزینه ها صرفه جویی می کنند. برخی از سیستم هایپروتکل تلفن اینترنتی (VOIP) تنها به شما اجازه می دهند تا با کسانی که از VoIP استفاده می کنند، تماس برقرار کنید، درحالیکه سایر سیستم های تلفن اینترنتی (VOIP) به شما اجازه خواهند داد تا با هرکسی که دارای تلفن است، تماس بگیرید. به طور معمول، تماس های VoIP PC صرف نظر از هزینه اولیه نرم افزاری و هزینه خدمات ماهیانه احتمالی PC رایگان هستند. تماس‌های تلفنی PC به PC معمولاً پر هزینه تر از تماس های PC به PC هستند، اما کماکان بخشی از هزینه تماس های تلفن به تلفن بشمار می آیند.
مزیت دیگری که تلفن اینترنتی (VOIP) ارائه می کند، قابلیت حمل است. یک تلفن VoIP دارای آدرسی است که درون دستگاه بناشده. این بدین معناست که در اغلب موارد، می توانید تلفن مبتنی بر تلفن اینترنتی (VOIP) خود را با خود حمل کنید و از آن در هرکجا که یک اتصال اینترنتی پهنای باند در دسترس است، با خود ببرید.
گرچه شما برای قابلیت حمل لزوماً نیاز به یک تلفن VoIP ندارید. برخی از ارائه کنندگان کامپیوتری براساس خدمات تلفن اینترنتی (VOIP)  یک واسط شبکه ای ارائه می کنند. این واسط به مشتریان اجازه می دهد که وارد سیستم‌شوند و مادامی که یک اتصال اینترنتی پهنای باند موجود باشد، تماس هایی از هرجای جهان برقرار کنند. درصورتی که شما کارمندی دارید که مکرراً سفر می کند و از مکان های دور به طور مرتب تماس حاصل می‌کند این امر می بایست یک ملاحظه جدی باشد.
خدمات VoIP محور قطعاً چند منظوره هستند. این محیط ها بشدت تعاونانه هستند، بدین معنا که گرایش به پشتیبانی از اپلیکیشن های رسانه ای غنی مانند فیلم نیز (Skype را تصور کنید) دارند. سیستم های تلفن اینترنتی (VOIP) کامپیوتر محور اغلب به شما اجازه می دهند تا با شخصی که درحال صحبت‌با ‌او هستید داده ها یا اپلیکیشن هایی به اشتراک گذارید، از این رو از تعاملاتی که قدم فراتر از تماس های می گذارند، پشتیبانی‌می‌کنند.
در آخر، استفاده از خدمات تلفن اینترنتی (VOIP) بسیار آسان است. قراردهی یک VoIP در یک تلفن معمولاً دیگر پیچیده‌تر از برقراری یک تماس تلفنی نرمال نیست. و قابلیت های تلفن اینترنتی (VOIP) را می توان به سادگی به تلفن های سنتی با‌استفاده از یک آداپتور اضافه کرد.

معایب

بزرگترین ایراد بالقوه برای یک سیستم تلفن مبتنی بر تلفن اینترنتی (VOIP)  کیفیت صدای آن است. البته این موضوع همیشه مسئله نیست. با پهنای باند کافی و تجهیزات خوب، بدست آوردن کیفیت صدای نسبتاً خوب از یک سیستم VoIP امکان پذیر است. اگرچه، در سایر موقعیت ها، صدا ممکن است بسیار ناموزون باشد.
چرا این اتفاق می افتد؟
همانگونه که پیش از این گفته شد، تلفن اینترنتی (VOIP) صدا را به صورت داده های رقمی تبدیل‌می‌کند، که درعوض در بسته هایی قرار گرفته و از طریق اینترنت منتقل می شود. مانند سایر انواع داده‌ها، این بسته ها هنگامی که پذیرنده آنها را دریافت می کند از نظر ترتیب می توانند صحیح باشند یا اینکه نباشند. سیستم پذیرنده تلفن اینترنتی (VOIP) می تواند صرف نظر از اینکه به چه ترتیبی برسد، مجدداً مونتاژ شوند. اگرچه، طبیعت فوری و آنی تبدیل های صوتی به این معناست که اگر بسته ها خارج از ترتیب برسند، سپس می‌تواند منجر به سکوت دومین یا ثانویه گرد درحالیکه داده ها درحال مونتاژ مجدد هستند.
درآخر، برخلاف خط تلفن ثابت شما، تلفن اینترنتی (VOIP) قطعاً بدون نیروی الکتریکی کار می کند. تلفن های سنتی از‌طریق خروجی های برق کار می کنند زیرا شرکت تلفن برق را از طریق خط تلفن منتقل می کنند. برق برای روشن‌کردن تلفن بکار می رود (تلفن های بی سیم یک استثناء است). درمقابل، یک سیستم تلفن VoIP نیازمند برق و هم اتصال اینترنتی است.
خب، حال که مالک آن هستید، تلفن اینترنتی (VOIP) معایب بسیاری دارد، اما مسائل کمی وجود دارد که می تواند شما را متوقف سازد. در هر صورت، این یک فناوری است که ارزش بررسی دقیق دارد، و می تواند سود شما را به‌شیوه بسیار مناسبی تحت تاثیر قرار دهد.