گزینش و همیاری با یک کمپانی تأمین‌کننده‌ی سرویس پشتیبانی شبکه (MSP)، یکی از وسیع‌ترین تصمیم‌های پیش روی مدیران معاصر میباشد. این مجموعه‌ها، در نقش سهیم شما و تحت عنوان حامی فناوری داده ها و سیستم های کامپیوتری در کمپانی شما فعالیت می‌نمایند. از آنجایی که‌این تصمیم بسیار مهم و انتخاب‌کننده میباشد، شما بایستی درست‌ترین و مطلوب‌ترین آیتم را گزینش نمائید. این تعیین چندان ساده نیست و می بایست در زمینه‌ی آن بسیار اعتنا به خرج بخشید. عدم اعتنا در‌این گزینش و تصمیم‌گیری صرفا بر مبنای هزینه تمام گردیده می‎تواند یک کدام از مطرح ترین ایرادات سازمان باشد. در متن زیر، بعضی از معیارهای مهم برای گزینش یک کمپانی پشتیبانی شبکه (MSP) را به شما معرفی می کنیم.

1: آیا کمپانی سرویس پشتیبانی شبکه (MSP) موردنظر شما، دارنده بخش پاسخگویی به مشتریان میباشد؟

کمپانی سرویس پشتیبانی شبکه بایستی به راحتی و در هر زمانی، در دسترس باشد. در‌حالتی که قضیه‌ای در بخش فناوری کمپانی شما پیش بیاید و شما نتوانید سریعاً با تأمین کننده تماس حاصل نمایید، احتمالاً عملیات‌های کاریتان با تأخیر و وقفه مواجه خواهند شد. در طول گزینش تأمین کننده‌ی خویش، مسلماً به‌این نکته دقت داشته باشید که آن کمپانی بایستی یک قسمت پاسخگویی به مشتری داشته باشد تا مشتریان بتوانند به راحتی و سریعاً با کارشناسان تماس بگیرند. در‌این حالت، دیگر نیازی نیست که از در بین هزارتو  و اقسام شماره‌های تلفن، پیام‌های فوروارد گردیده و دیگر سرنخ ها به تأمین کننده‌ی خویش دسترسی پیدا نمائید. ما در پیراسیس امکانی را مهیا کرده‌ایم که هر کدام از پرسنلمان با یک شماره تماس مخصوص سازمانی مدام در دسترس مشتری باشند. این شماره به سیرتکاملی میباشد که زمانی با آن تماس میگیرید در‌حالتی که خط بدون واسطه نیروی فنی پاسخگو نبود تماس به تلفن همراه وی منتقل میگردد.

2: کمپانی پشتیبانی شبکه (MSP) موردنظر شما، تا چه حد انعطاف‌پذیر میباشد؟

یکی‌از آرم ها و مشخصه های کمپانی‌هایی که می خواهند سرویس های کامپیوتری در چنگ مشتریانشان قرار دهند، ارائه ی یک طیف انعطاف پذیر از گونه های سرویس ها میباشد. آیا تأمین کننده ی شما صرفا یک بسته ی خدماتی اثبات و تغییرناپذیر را ارائه می‌دهد؟ یا این که سطح های مختلفی از سرویس ها متناسب با کمپانی شمارا در اختیارتان قرار می دهد؟ در حالتی که تأمین کننده ای، ضمن ارائه ی برهه زمانی ی محدودی از سرویس ها نیازهای شمارا برآورده مینماید، می بایست جوانب احتیاط را رعایت فرمایید. محدودیت در سرویس های روان و کنونی تأمین کننده، به معنای انعطاف پذیری محدود ایشان در حین گسترش و تکامل کمپانی شما است.

3: کمپانی سرویس پشتیبانی شبکه (MSP) از کدام ابزارهای عیب یابی به کارگیری مینماید؟

ضمن عقد قرارداد با تأمین کننده، شما به طور رسمی اعلام می کنید که به کمپانی تأمین کننده اعتماد دارید و اطلاعات و پوشه های مهم کمپانی خویش را در چنگ ایشان قرار میدهید. این بدان معناست که هرگونه سعی برای هَک کردن یا این که حمله ی احتمالی به سیستم های اطلاعاتی، اطلاعات و فولدر های مهم کمپانی شمارا تحت تأثیر قرار خواهند داد. پیش از امضای قرارداد با یک تأمین کننده، می بایست از پیشبینی ها و برنامه های کمپانی تأمین کننده جهت نگهداری از داده های سازمانی تان با خبر گردید. کمپانی تأمین کننده، بایستی از تکنیک های رمزگذاری کارآمد و باز‌بینی های عیب شناسانه ی منظم برای دوری از حمله ی کرم ها و ویروس های تروجان به کار گیری کنند. همیاری با تأمین کننده هایی که تنها به نرم افزارهای بدون پول یا این که برنامه های عیب یابی ارزان بها استناد مینمایند، بسیار پرخطر میباشد؛ و سفارش ما این میباشد که به تأمین کننده هایی روی آورید که امنیت و حفظ از اطلاعات را دور از شوخی تلقی می‌کنند.

4: ابزارهای آنالیز شرکت های سرویس پشتیبانی شبکه (MSP)، تا چه حد کارآمد می باشند؟

یک تأمین کننده ی سرویس پشتیبانی شبکه (MSP)، بایستی علاوه بر عیب شناسی و تأمین امنیت، داده ها دارای منفعت و کارآمدی را نیز راجع‌به داده های ذخیره گردیده در سیستم کمپانی شما در اختیارتان قرار دهد. شرکت های مشتری، سازه به وضعیت مو جود از این داده ها استعمال مینمایند. معمول ترین فرآیندهای تحلیلی در شرکتهای تأمین کننده عبارتند از نظارت آمار بکارگیری داده های پر کاربرد، بررسی سرعت بازیابی بعضی پوشه های ویژه و ارزیابی تعداد کاربرانی که طی یک دوره زمانی محدود، به برخی برنامه ها یا این که فولدر ها دسترسی دار هستند. به این ترتیب، شما می توانید زمینه ها و اشتباهات احتمالی را پیش از بروز شناسایی فرمایید.

5: کمپانی سرویس پشتیبانی شبکه (MSP) متبوع شما، چقدر مایل و مشتاق به همیاری با شماست؟

آیا کمپانی تأمین کننده مایل میباشد که با شما در یک گرد هم آیی حاضر شود و در زمینه ی شایسته ترین چاره های جان دار با شما گفتمان نماید؟ آیا تأمین کننده ی متبوع شما مایل به تصحیح و تغییر تحول بسته های خدماتی معمولی و نوع های نرخ‌گذاري خویش برای ساخت تناسب با نیازمندی های شما می باشد؟ هرچه میزان انعطاف پذیری یک کمپانی تأمین کننده فراتر باشد، بخت و مجال شما برای برقراری همیاری های طولانی با ایشان اضافه خواهد بود. در صورتی‌که یک تأمین کننده مایل و مشتاق به تغییر تحول شروط و قوانین خویش نباشد، شما چطور مطمئن خواهید بود که ایشان برنامه های آینده ـشان را برحسب نیازمندی ها و اقتضاهای آینده ی شما تصحیح می‌نمایند؟ هرچه آشنایی شما از تأمین کننده ی موردنظرتان طولانی تر باشد، کیفیت ارتباط و همیاری دربین شما و ایشان نیز فراتر خواهد بود. در‌حالتی که تأمین کننده ی موردنظر شما بتواند بدین پنج پرسش جواب دهد و شمارا راضی نماید، احتمالاً شما یک ارتباط  همیاری طولانی مقطع و پرثمر با ایشان خواهید داشت.

پیراسیس چطور به شما یاری می نماید؟

ما در پیراسیس ، همواره سعی نموده ایم تا مطابق با استانداردهای جهانی مبادرت به ارائه همگی سرویس های پشتیبانی فناوری داده ها در قالب او‌لین MSP کشور‌ایران نماییم. جهت اطمینان از این مورد ، میتوانید همین هم اکنون نه فقط با ما که با مشتریان ما نیز تماس گرفته و از کیفیت و شیوه سرویس ها اطلاع کسب فرمایید.
همینطور کارشناسان ما در پیراسیس ، آماده ارائه مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوال های شما دوستان خوب خواهند بود.