خریدهای اینترنتی در حال آپدیت شدن و توسعه می باشند و در روزها شلوغ سال مثل روزهای آخر سال یا این که روزهایی مانند Cyber Monday و جمعه سیاه (Black Friday) بر تعدادشان افزوده می گردد و هواداران بیشتری هم پیدا مینماید.شغل های تجارت الکترونیک پیرو شیوه هایی می‌باشند تا اعتنا تعداد بیشتری از مردم را بدست آورند و هرروز بیشتر تر به وبسایت ها و نرم افزار های گوشی روی می‌آورند.

در حالی که مشتریان و کارها بدین مدل خرید علاقمندتر گردیده اند و فعالیتشان در‌این راستا طولانی تر شده‌است، کلاهبرداران و مجرمان سایبری نیز هرروز فعال تر می شوند تا بتوانند با استعمال از کلاهبرداری های استثنایی، از مشتریان اینترنتی سواستفاده نمایند. کلیه ما بارها شاهد بوده ایم که بخش اعظمی از فعالان عرصه تجارت الکترونیک قربانی هدف های مخرب هکرها گردیده اند.

این سو استفاده ها در خیلی از مورد ها باعث به لو رفتن داده های کارت ها و اکانت های بانکی شما میگردد ، لذا همواره در فضای آنلاین بایستی مراقب همه اعمال خویش باشد.

داشتن یک استراتژی امنیت برای مغازه های آنلاین مهم و حیاتی میباشد. می توانید جهت کسب اطلاعات اضافه راجع‌به حفاظت از امنیت مشتریان آنلاین، با متخصصان در این مورد تماس گرفته و از آنان مشورت کردن بگیرید.تماس با پیراسیس

دراین مقاله 7 سفارش سایبری برای نگهداری امنیت در خریدهای اینترنتی به شما ارائه می‌دهیم:

با پروتکل HTTPS از امنیت وب سایت متبوع اطمینان نتایج فرمائید

اطمینان نمایید که سایت های تجارت الکترونیک دارنده پروتکل انتقال امن یا (HTTPS: Hypertext Transfer Protocol Secure) با یک مدرک کدگذاری دارای اعتبار باشند. پروتکل HTTPS ورژن امن پروتکل HTTP میباشد، و کلیه ارتباطات از روش آن به صورت ایمن و رمزگذاری گردیده اند.

گذشته از هر کلیک جوانب را بازنگری فرمائید

هنگام کلیک بر روی هر پیوند ناشناخته، احتیاط فرمائید. تمام آدرس اینترنتی هایی که مشکوک به لحاظ می رسند یا این که از منابع ناآشنا می‌باشند را حذف نمایید. مجرمان سایبری از نشانی پست الکرونیکی شما برای ارسال پیشنهادات خرید و یا این که کوپن های تخفیف غیر حقیقی به کار گیری مینمایند.

به کار گیری از عبارات عبور گوناگون

از کلمه و واژه عبورهای متعدد برای سایت ها و نرم افزار های گوشی به کار گیری فرمایید. به کار گیری از یک رمز عبور برای تمامی جاها یکی خطرناک‌ترین کارهایی میباشد که میتوانید انجام دهید.

واژه عبوری تعیین فرمائید که پیچیده و مخصوص باشد. شایسته ترین شرایط این میباشد که رمز شما دست‌کم 8 کاراکتر بوده و دربرگیرنده حروف پهناور ، حروف کوچک ، عدد و کاراکتر هایی مانند (-_!@#$%^&*) باشد.

مراقب پیشنهادات اغوا کننده باشید

خیلی خوب میباشد که برنده شدن شما در یک قرعه کشی واقعیت داشته باشد؛ البته بیایید با این واقعیت روبرو شویم، هیچ چیز رایگانی (مانند یک آیفون X بدون‌پول) نیست. ما مدام اینقدر بلند اقبال نیستیم! لطفا مواظب چیزهایی که به نظرتان خیلی خوب میرسند باشید. به این دلیل که احتمال اینکه در دام یک کلاهبردار بیافتید زیاد میباشد.

یک ضرب المثل کهن میگوید:

It’s too good to be true
یعنی
برای حقیقی و واقعی بودن متعددی خوبه

مجرمان سایبری وانمود می‌نمایند که فروشندگان آنلاین معتبری می‌باشند و با استعمال از سایت های جعلی و یا این که ارسال تبلیغات جعلی که به زیبایی پباده سازی گردیده اند، کارایی می نمایند جوری وسوسه انگیز باشند که نتوانید در مقابلشان مقاومت فرمایید.

هنگام استفاده از کانال های وای فای همگانی مراقب باشید

کار های حساس مانند عملیات بانکی آنلاین یا این که خرید از طریق اینترنت را هنگام اتصال به یک کانال وای فای همگانی ابدا نباید انجام دهید. این کانال های باز خطر بزرگی برای امنیت شما دارند و بهشتی برای مجرمان و کلاهبرداران سایبری در سمت سرقت داده ها شما محسوب می‌شوند.

هنگام دانلود و نصب نرم افزار های گوشی احتیاط فرمایید

شایسته ترین راه و روش دانلود نرم افزار های گوشی، دانلود قانونی نرم افزار و یا این که اینترنت سایتهای قانونی میباشد. همینطور قبل از اینکه بر روی دکمه دانلود و پیرو نصب کلیک نمائید، اعتنا نمائید که نرم افزار چه داده ها یا این که مجوزهایی از شما می‌خواهد. از هر 10 نرم افزار گوشی که تحت عنوان \”جمعه سیاه\” یا این که \”Cyber Monday\” یافت می‌گردد، یک نرم افزار اپلیکیشن مخرب میباشد که قادر است داده ها شمارا به سرقت پیروزشود.

همینطور اپلیکیشین هایی که از روش پیامرسان به ویژه تلگرام در تیم ها و شبکه های تلگرامی با عناوین و تبلیغات جالب ارائه می‌شوند ، عمدتا نرم افزارهای مخربی می باشند که در شایسته ترین وضعیت با ارسال پیامک از طرف شما ، شما در سرویس های ارزش افزوده ای عضو مینمایند که روزمره پول هایی را به قبض شما اضافه تر مینمایند.

کلیه چیزها  را بروز نگاه دارید

مدام اطمینان فرمایید که از آخرین ورژن سیستم عامل، مرورگر وب و تمام نرم افزارهای نصب گردیده به ویژه اپلیکیشن آنتی ویروس و فایروال به کارگیری میکنید.آپدیت رسانی آنان از شما محافظت مینماید و می‌توانید با خاطر ریلکس از روش وب خرید فرمایید.

نکاتی که دراین مقاله به آن اشاره شد دست کم کارهایی میباشد که می‌تواند امنیت شما‌ را در فضای آنلاین تضمین نماید!

در صورتی‌که که نیاز به داده های تخصصی تر و راهکارهایی برای امنیت سایبری در سطح کمپانی و یا این که سازمان خویش دارید، با کارشناسان امنیت ما در شرکت پیراسیس تماس بگیرید.