آیا تصمیم گرفته‌اید که یک سیستم تلفن اینترنتی ابری برای تجارت خود دست و پا نمایید؟ دیری نخواهد گذشت که شما و همکارانتان از امتیازها و پیامدهای مثبت این تصمیم، شگفت‌زده خواهید شد. سیستم تلفن اینترنتی (VoIP)، ویژگی‌ها و امکان‌های متعددی دارد که از میان آنان می توانیم به برنامه تماس تلفنی روی تلفن هوشمند، برقراری تماس ویدئویی/ کنفرانس با استفاده از مرورگر یا نرم‌افزار دسکتاپ و قابلیت “تماس با یک کلیک” اشاره کرد. قابلیت و امکان “تماس با یک کلیک” به شما امکان میدهد که صرفاً با یک کلیک به همکاران، مشتریان و نمایندگان فروش دسترسی یابید.
پیش از آغاز جستجو به دنبال پروتکل موردنظر خود، یک پژوهش و برنامه اجرایی تنظیم نمائید تا با استناد به آن بتوانید، مراحل پیش رویتان را تسهیل نموده و بهترین تصمیم ممکن را برای کسب و کارتان اتخاذ نمائید. در‌پی، چند نکته و توصیه‌ی راهنما جهت پیاده‌سازی تلفن اینترنتی (VoIP) در شرکت یا سازمان به شما معرفی می کنیم:

نیازمندی‌های شبکه را شناسایی فرمائید

کیفیت تماس‌های بر پایه ی تلفن اینترنتی (VoIP)، به پهنای باند اینترنت و همچنین زیرساخت شبکه وابسته هست. سرعت کم اینترنت، فعالیت‌های اینترنتی که پهنای باند زیادی را به خود اختصاص می‌دهند، کیفیت تماس را به حد قابل ملاحظه‌ای کاهش میدهد. استعمال از روترهای نامناسب هم دقیقاً همین بلا را بر سر تماس تلفنی شما میاورند.
برای آنکه امکان‌های کنونی شبکه‌تان را گزینه ارزیابی قرار دهید، در بالا یک تست بر روی تلفن VoIP اجرا فرمایید. این تست، ترافیک تلفن VoIP روی شبکه را شبیه‌سازی می‌کند و اندیکاتورهای کلیدی و مهمی برای کارایی تماس‌های بر پایه ی آن پروتکل به دست می‌دهد. به علاوه، سرعت‎های آپلود و دانلود اتصالات اینترنت شما نیز بدین شیوه نمایش داده می گردد و در صورت وجود هرگونه نقص‌ مانند قطع صدا یا تأخیر، توصیه‌های لازم جهت رفع آن ایراد در دست شما قرار می‌گیرد. در صورت دسترسی به این داده‌ها، شما می‌توانید پیش از پیاده‌سازی سیستم تلفن اینترنتی نسبت به اعمال تغییرات مقتضی در شبکه‌ی خود اقدام نمایید. در‌صورتی‌که خودتان امکان انجام چنین تستی را ندارید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
به علاوه، شما بایستی مطمئن شوید که روترها و دیگر تجهیزات اتصال اینترنت شما به گونه‌ای بهینه‌سازی شده‌اند که بتوانند ترافیک تلفن اینترنتی را نیز اداره کنند. در طول انتخاب پروتکل، در پی گزینه‌های ارزان  نباشید؛ چرا‌که در آینده، هزینه‌های مالی و زمانی بخش اعظمی را به شما تحمیل خواهند کرد. در صورتی‌که پروتکل‌ها و تجهیزات وابسته، با نیازمندی‌ها و اقتضاهای کسب و کار شما سازگار نباشند، در آینده بایستی نسبت به اصلاح کمبودها یا تعویض تجهیزات اقدام فرمائید.

برای بررسی روزانه‌ی شبکه، از متخصصان پشتیبانی شبکه کمک بگیرید

از آنجاییکه زیرساخت شبکه و اتصال اینترنت در سازمان یا شرکت شما می توانند بر کیفیت تماس‌های بر پایه ی تلفن اینترنتی تأثیر داشته باشند، شما باید تعدادی متخصص حرفه‌ای را برای بررسی شبکه محلی (LAN) دفتر خود استخدام فرمائید. این متخصصان می‌توانند مشتمل بر تیم‌های داخل سازمانی یا مشاوران برون سازمانی باشند. البته مسلم می‌باشد که توصیه ما همیشه برون سپاری خدمات شبکه به شرکت ها نگهداری شبکه می‌باشد. این مجموعه ها می بایست در سوی مدیر و اجرای یک شبکه‌ی ایمن در حوالی اینترنت عملکرد نمایند. این شرکت ها همچنین، علاوه بر بهینه‌سازی شبکه به جهت برقراری و دریافت تماس‌های باکیفیت، به شما یقین می‌دهند که روترها و تلفن‌های VoIP و همچنین دیگر دستگاه‌های متصل به اینترنت، در ازای کاربران خارجی و افراد متفرقه ایمن می باشند. امنیت شبکه امروز از مهم ترین مصائب شرکت ها هست و بایستی برای حفاظت از آن تمهیدات زیادی آماده شود.
به‌دنبال رشد بیزنس، این کارشناسان بایستی مسئولیت نگهداری و حفظ، به‌روزرسانی و ارتقای شبکه را برعهده بگیرند. به علاوه، او می تواند توصیه‌ها و نکات کارآمدی راجع به ظرفیت و کارایی شبکه در چنگ شما قرار دهد. از جمله، در حالتی که یک دستگاه یا ابزار نیاز به بده بستان داشته باشد یا شبکه به به‌روزرسانی احتیاج داشته باشد، این شرکت‌ها شما را مطلع خواهند کرد.

تلفن تحت شبکه VoIP

نیازهای کسب و کار خود را شناسایی فرمائید و خرید خود را بر مبنای آن نیازها انجام دهید

برای چک کامل و دقیق نیازمندی‌ها و همچنین نقاط ضعف تجارت خود زمان کافی صرف فرمائید. از جمله، شما بایستی از طریق این ارزیابی‌ها به پرسش‌های پایین پاسخ دهید:

  • آیا هر یک از نیروی کار به یک شماره تلفن شخصی برای خودشان نیاز دارند؟ یا باید یک پل کنفرانس برای آن‌ها تهیه نمائید؟
  • آیا تعدادی از پرسنل شما دائم در در حال مسافرت میباشند و باید روی تلفن همراهشان، اپ تماس تلفنی نصب شود؟
  • آیا مایل هستید تماس هایی که با تلفن اداری نیروی کار برقرار می‌شوند و بدون پاسخ می مانند، به تلفن های همراهشان منتقل شوند؟

شناسایی دقیق نیازهای سازمان یا شرکت، شما‌را درباره ی جستجو به‌دنبال یک سیستم تلفن ابری تازه یاری می‌دهد. درصورتی که به اطلاعات کافی در این باره دسترسی داشته باشید، به هنگام جستجو به‌دنبال تأمین کننده مناسب معیارهای صحیحی را لحاظ خواهید کرد.

خدمات سیستم را آزمایش کنید

بعداز گزینش و تجدید فهرست موردها جهت گزینش یک تأمین کننده تلفن اینترنتی ، از تأمین کننده بخواهید که طی یک بازه کوتاه، خدمات خود را به صورت آزمایشی و رایگان در دست شما قرار دهند. در طول برهه زمانی آزمایش، کیفیت تماس ها را احتساب کنید و در پرتال‌های ادمین خدمات گردش فرمایید تا متوجه شوید که اضافه کردن استفاده کننده و پیکربندی خصوصیات و امکان ها در آن پرتال، تا چه حد راحت یا طاقت فرسا است. آزمایش و آنالیز هر سیستم بطور جداگانه، ایده های ارزشمندی در زمینه‌ی کارکرد هریک از سرویس ها به شما ارائه می‌کند.