سرویس های شبکه و برون سپاری آن میتواند منافع متعددی برای سازمان به یار داشته باشد. در عین حال این برون سپاری می‌بایست به طور اصولی و با رعایت تمامی جوانب فنی در هر جور کسب و کاری صورت پذیرد. کمپانی هایی که پشتیبانی شبکه را انجام می‎دهند در کنار مشتریان خویش می‎توانند بخشی از توشه سنگینی که روی دوش شرکتها می‌باشد را بردارند و ضمن آن مخارج سازمان را هم کاهش دهند.

باتوجه به آنکه برخی از سرویس های پشتیبانی شبکه به مثابه یک مال تلقی می گردند، شما چطور می توانید کسب و عمل خویش را به نحوه درست توسعه و گسترش داده و منافع تندرست به دست آورید؟ سرویس های پشتیبانی شبکه، جواب این پرسش را خواهند اعطا کرد. البته ابتدا، شما بایستی با بعضی از رایج‌ترین باورهای اشتباه در باب برون سپاری آشنا گردید.

دنیای کسب و امور با حضور شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه، به حد قابل مراعاتی عوض شده میباشد. شما دیگر بدون چاره نیستید سالیان طولانی به تأسیس و توسعه و گسترش‌ مجموعه‌های عملیاتی برای شگفت‌زده کردن مشتریان خویش سرگرم باشید. امروزه، جهان حول محور سرعت، دسترسی به تیمی بسیط از مهارت‌ها و دسترسی به راه حل‌های مقرون به صرفه می چرخد.

درین موقعیت که کاهش هزینه ها و دستیابی به منفعت تندرست ارجح میباشد، شما چطور دوام خواهید آورد؟ سرویس ها برون سپاری در شرکت ها پشتیبانی از کانال و شرکتهای پشتیبانی فناوری داده ها، یک کدام از موضوعات و سوژه هایی میباشد که به تازگیً اعتنا بخش اعظمی اشخاص را به خویش جلب نموده است. البته درصورتی که پاسخی برای پرسش در آغاز ندارید، بیایید با بعضی از رایج‌ترین باورهای نادرست راجع به برون سپاری آشنا شویم.

باور اشتباه 1: کارمندان شرکتهای پشتیبانی شبکه، از توانمندی کافی برای برقراری رابطه برخوردار نیستند.

صنعت برون سپاری کارها به سازمان های برون سازمانی، بیش تر از 20 سال عمر دارد و برای اولیه توشه در صنعت مخابرات بنیان گذارده شد. در اوایل آن زمان، اعتنا و تأکید چندانی بر کیفیت سرویس رسانی به مشتری وجود نداشت. بلکه برون سپاری، فقط یک راهکار بی آلایش برای عرضه‌ی طرح‌های سلولار و سرویس های وب ارزان بها به شمار می‌آمد.

به همین برهان، تجربیات مشتریان از کیفیت سرویس ها چندان تعریفی نداشت و نهایتاً، یک دیدگاه و بینش منفی در رابطه برون‌سپاری ترویج یافت.

البته 20 سال دوره زمانی زیادی میباشد. امروزه، کشورهایی نظیر فیلیپین، تعداد متعددی نیروی کاری انگلیسی‌لهجه دارا‌هستند. بعضی از آن ها در بعضی از وسیع‌ترین کمپانی‌های غرب مثل آی. بی. اِم (IBM) و اکسنچر (Accenture) فعالیت کرده‌اند.

کمپانی‌های برون سپاری، از مشکلات و خطاهای قبلی خویش به قدر کافی درس گرفته اند و درحال حاضر، بازار برون سپاری مملوء از کارمندان بسیار حرفه ای و فراگیر دیده درباره ی سرویس رسانی به مشتری و همینطور مجهز به مهندسان کارشناس در خصوص سیستم های کامپیوتری و فناوری داده ها است. در واقعیت، اکثری از موسسه های پشتیبانی شبکه، بخش خدماتی ـشان را برون سپاری کرده اند و به‌این سود رسیده اند که‌این فرمان، تجربه ی مشتریان را به اندازه قابل مراعاتی افزایش می‌دهد. دنیای این روز ها، یک دنیای به طور کامل تازه میباشد و پیرو تغییر‌و تحول اجزاء و مؤلفه های صنعت سرویس های پشتیبانی شبکه، روال برون سپاری نیز دستخوش تحول شده‌است.

باور اشتباه 2: برون سپاری بخش خدماتی= کاهش کیفیت سرویس ها

برون سپاری، در بخش اعظمی از کشورها اشاعه داراست؛ ولی فیلیپین تحت عنوان یکی پیشگامان برون سپاری سرویس های پشتیبانی شبکه در دنیا شناخته میشود و گزینه تأیید بنچ برند 365 (Benchmark 365) نیز می باشد. البته چرا؟ نیروهای کاری در مملکت فیلیپین، به آسانی با وضعیت نو سازگار می‌شوند؛ تمام آن‌ها به لهجه انگلیسی سخن می‌کنند؛ و کار کشته به سرویس رسانی در اکثر بازارهای رقابتی هستند. بعلاوه، ایشان از فراگیری کافی در باب اشکال فناوری های گزینه به کارگیری در فرایند پشتیبانی از شبکه نیز برخوردار گردیده اند؛ که اما این اصل، برای کمپانی و سازمان شما نیز بسیار دارای اهمیت میباشد.

باور اشتباه 3: برون سپاری موجب تضعیف ارتباط با مشتریان می‌شود.

بعضی از شرکتهای سرویس پشتیبانی شبکه، بر این باورند که چنانچه کارها مرتبط با سرویس رسانی به مشتری را برون سپاری نمایند، ارتباطشان با ایشان تضعیف میشود؛ و از این بابت، بسیار نگران می باشند. ولی واقعیت دستور آن میباشد که تلف کردن مشتری، ارتباطی با برون سپاری ندارد؛ یعنی صرف حیث از آنکه شما مبادرت به برون سپاری می کنید یا این که نه، درصورت عدم گسترش رابطه ها مؤثر با مشتری، بی تردید ایشان را از دست خواهید بخشید.

مهم‌ترین مخاطب شما که برقراری رابطه با او از اهمیت بالایی برخوردار‌است، مسئول پرداخت فاکتورها و قبوض در کمپانی سرویس رسان میباشد. این اشخاص، فناوری های سازمانی را آیتم بررسی قرار داده و کاستی ها و نواقص را با مدیرعامل کمپانی مشتری بین می‌گذارند؛ ایشان بطور منظم با کمپانی مشتری ملاقات کرده و درمورد طریق پیشرفت و کارایی کمپانی با آن ها مذاکره می کنند؛ و بعلاوه، بر درخواست های مشتریانِ آن کمپانی که گاهاً باعث به توسعه و گسترش مجال های بدیع می‌شوند، بررسی دارند. در صورتیکه شما مسئولیت پاسخگویی به تماس های مشتریان یا این که رئیس تیم متخصصان فناوری داده ها را برعهده داشته باشید، انجام کارها فوق الذکر برایتان بسیار مشقت بار خواهد بود.

برون سپاری کارهای خدماتی، عامل از دست رفتن مشتری وجود ندارد. در صورتیکه شما پیشتر نیز از تکنیک برون سپاری استعمال نموده اید و فیض گزینه انتظارتان را به دست نیاورده اید، بهتر میباشد که درمورد تأمین کننده ی خویش تجدید حیث نمائید و کمپانی دیگری را تعیین فرمایید. شما بایستی از شرکت های تأمین کننده ی کاندید خویش بپرسید که رضایت مشتری را چطور و از چه طرزی تحلیل می کنند؛ بعلاوه، شما می بایست معیار رضایت مشتری را بیشتراز 90% پیش گویی و حیث نمایید.

در صورت برون سپاری کارهای خدماتی به کمپانی هایی که قوی به رفع نیازها و تقاضاهای مشتریان باشند، احتمال محافظت مشتری ارتقا خواهد یافت؛ چون در‌این‌صورت‌، شما می‌توانید به جای آنکه وقت متعددی را در اتاق سرور بگذرانید، به عبارتی زمان را به کمپانی در جلسات هیئت مدیره و تصمیم گیری در رابطه مسائل مهم سازمانی اختصاص دهید.

باور اشتباه 4: برون سپاری، بسیار پرهزینه میباشد.

در حالتی که هزینه ی برون سپاری بالا بود، این قدر اشاعه نداشت. برون سپاری، با انگیزه امداد به سازمان ها در سمت پرورش و ترقی پباده سازی شده‌است و نسبت به تکنیک های سنتی استخدام کارمند باطن سازمانی، سرعت پیشرفت را به میزان قابل مراعاتی ارتقاء می دهد.

برون سپاری، مخارج بی واسطه کاری به ازای هر کارمند تمام وقت را تا بیش تر از 50 درصد کاهش می‌دهد. بعلاوه، ضمن برون سپاری کارها خدماتی، شما می توانید از پشتیبانی شبانه روزی و تخصص نیروهای چابکدست راجع‌به گونه های فناوری های پشتیبانی شبکه برخوردار باشید؛ و در عین حال، به مهارت های جدیدی که برای رفع نیازمندی های متفاوت مشتریان لازم می باشند نیز سریعاً دسترسی پیدا فرمایید.

مخارج مرتبط با استخدام نیروهای داخل سازمانی، یادگرفتن ایشان، مسائل مرتبط با منابع انسانی، عصر بیکاری پرسنل و هزینه های کلی، بسیار گران خواهند بود؛ و به همین علت میباشد که بخش اعظمی از موسسات و سازمان هایی که از برون سپاری به کار گیری نمی‌کنند، پیشرفت و توسعه و گسترش را امری طاقت فرسا فکر میکنند. هنگامی که کارهای خدماتی سازمان خویش را به یک تأمین کننده ی کارآزموده می سپارید، این تأمین کننده می تواند موجبات کاهش هزینه و ارتقاء فایده را آماده آورد.

باور اشتباه 5: مشتریان با کارمندان برون سازمانی رابطه برقرار نمی کنند.

این یقین، متداول ترین اعتقاد و ترس کمپانی هاست. بخش اعظمی از سازمان ها و موسسه ها بر این باورند که مشتریان آنان فقط با خودشان همیاری مینمایند و از برقراری رابطه با پرسنل برون سازمانی، امتناع می ورزند. تجربه ی ما در مؤسسه ی بنچ برند 365 که به هزاران مشتری در اقصی نقاط دنیا سرویس رسانی مینماید، حاکی از آن میباشد که‌این اعتقاد ابداً درستی ندارد.

واقعیت آن میباشد که مشتریان، تنها مایل میباشند که مشکلشان هرچه سریعتر رفع شود. این بدان معناست که مشتریان، به کسانی احتیاج دار هستند که به تماس هایشان جواب دهد و خطاهایشان را در اسرع وقت برطرف کند. در سطح ها اولیه و دوم معاملات، صرفا چیزی که به خاطر مشتریان می‌ماند آن میباشد که نقصشان خیلی سریع و بطور بی نقص رفع شده‌است؛ و اسم و تابعیت تکنسین مسئول ابداً به یادشان نمی ماند!

براین اساس، شما می بایست تأثیر برون سپاری بر طرح های رویش و بسط آتی خویش را مورد باز‌بینی قرار دهید. اینک، تعداد متعددی تأمین کننده ی سرویس های برون سپاری درگیر به کار می‌باشند؛ و شما بایستی آیتم مورد نظرتان را در کمال اعتنا و احتیاط تعیین فرمائید. در حین تعیین تأمین کننده بایستی مطمئن گردید که ایشان نیازهای مشتریان شما‌را به خیر میشناسند؛ از علم کافی راجع‌به جریان های کاری و فرآیندهای عملیاتی سازمان شما برخوردارند؛ یک استاندارد استثنائی برای سرویس رسانی شبانه روزی تهیه و تنظیم کرده اند؛ بطور مداوم مبادرت به برگزاری برنامه های آموزشی می کنند؛ و یک مجموعه و برنامه ی تضمین کیفیت دارا‌ هستند. علاوه بر این، تأمین کننده ها می بایست شما‌را در سمت و سوی رویش و گسترش کمک دهند.