دورکاری در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است. مؤسسه ی گالوپ در سال های گذشته طی یک بررسی جامع اعلام کرد که 43 درصد از جمعیت شاغل امریکا اذعان کرده اند که در پاره ای اوقات، دورکاری را تجربه کرده اند. برای پشتیبانی از این روش جدید کاری چه ابزارهایی در دسترس می باشند؟ یک تلفن رومیزی که در دفتر قرار دارد، به کارمندی که برای یک روز سر کار نمی باشد، کمک نخواهد کرد. به جای تلفن های رومیزی، به کارمندان خود تلفن های نرم افزاری بدهید. این برنامه های نرم افزاری کل عملکردپذیری یک تلفن را به یک کامپیوتر یا دستگاه موبایل اضافه می کنند. آن ها به کارمندان موبایل شما کمک می کنند تا بدون توجه به این که آن ها کجا کار می کنند، همیشه قابل دسترسی باشند.

تلفن های نرم افزاری : برنامه های کاربردی تلفن در کامپیوترها و دستگاه‌های موبایل

تلفن های نرم افزاری اساسا تلفن های مبتنی بر نرم افزار می باشند. آن ها به وسیله ارائه ی یک رابط تلفنی در کامپیوتر، که با امکانات پد شماره گیری و مدیریت تماس (مانند قطع صدا، انتظار، و انتقال) تکمیل می شود، کارهای تلفن های رومیزی را تقلید می کنند. اما از آنجایی که آن ها روی کامپیوتر اجرا می شوند، نسبت به تلفن های رومیزی بسیار قدرتمند تر می باشند. تلفن های نرم افزاری همچنین امکاناتی مانند تماس ویدیویی و کنفرانس ویدیویی، مدیریت بصری پیام صوتی، قابلیت های چت و SMS، و غیره را ارائه می دهند.
نرم افزارهای تلفنی برای تمامی دستگاه ها و پلتفرم های مختلف در دسترس می باشند. نوعی برنامه کاربردی رومیزی وجود دارد که در کامپیوترهای مک و ویندوز، لپ تاپ ها، تبلت ها و برنامه های کاربردی موبایل برای دستگاه های iOS و اندرویدی اجرا می شوند.
FireRTC یک برنامه کاربردی مجانی آنلاین می باشد که شما می توانید از آن برای تماس تلفنی و دریافت تماس استفاده کنید. ارتباطات یکپارچه ی امروزی بعنوان یک سرویس (UCaaS) و ارائه دهنده های سیستم ابری تلفنی نیز نسخه های مناسبی از نرم افزار های تلفنی را ارائه می دهند. بعلاوه، می توانید برنامه های کاربردی تلفن های نرم افزاری شخص ثالثی که با انواع سرویس های مختلف کار خواهند کرد را خریداری نمایید. برخی از این برنامه های کاربردی شامل Counterpath’s Bria و Grandstream Wave می باشند.
برای یادگیری بیشتر در مورد چگونگی استفاده از آن ها در محیط کسب و کار خود، در مورد این 5 مزیتی که این تلفن ها نسبت به تلفن های رومیزی دارند، مطالعه کنید.

1.شما می توانید تلفن کاری خود را با خودتان به هرجا ببرید.

کارمندانی که در خانه کار می کنند یا به محل کسب مشتریان یا فروشنده ها می روند، قادر خواهند بود تلفن های خود را با خود ببرند. آن ها می توانند از یک اتاق هتل یا حتی دفتر مشتری لپ تاپ های خود را روشن کرده و تلفن های خود را آماده ی کار کنند. با استفاده از تلفن های نرم افزاری، آن ها می توانند به تماس های ورودی و همچنین تماس های خروجی پاسخ دهند، درست مانند این که آن ها پشت میزهای خود نشسته و از یک تلفن رومیزی استفاده می کنند.
اما نرم افزار های تلفن همچنین برای کارکنانی که در اداره کار می کنند نیز مفید می باشند. شاید یکی از همکاران در انتظار یک تماس مهم در مورد معامله ی فروش است، اما یک بعد از ظهر پر از جلسه های مختلف دارد. به جای از دست دادن تماس، او می تواند لپ تاپ خود را به جلسات برده و فورا به آن تماس پاسخ دهد.

2. شماره تلفن های شخصی را بصورت محرمانه نگه دارید.

از آنجایی که تلفن های نرم افزاری به یک سیستم ابری تلفنی از طریق اینترنت متصل می شوند، آن ها صرفا دستگاه های مرخصی آن سیستم تلفن به حساب می آیند. کارکنانی که در جاده هستند می توانند از آن ها برای پاسخ به تماس های کاری در گوشی های هوشمند خود پاسخ دهند و در عین حال شماره تلفن های شخصی خود را بصورت محرمانه حفظ کنند. و از آنجایی که تماس از طریق اینترنت انجام می پذیرد (یعنی از طریق اتصال داده)، کارکنان از دقایق برنامه ریزی شده ی گوشی موبایل خود استفاده نمی کنند.

3. با استفاده از امکانات کاربرپسند، بهره وری کار خود را افزایش دهید.

یکی از بهترین جنبه های نرم افزار های تلفنی این است که آن ها رابط کاربری تعاملی ارائه می دهند. این امر اجازه ی میانبرها و بهسازی های بسیار هنگام استفاده از تلفن را می دهد، این میانبرها و بهسازی ها عبارتند از:
کشیدن و انداختن انتقال های تماس:
لازم است که یک تماس را به همکار خود ارجاع دهید؟ لازم نیست شماره و کد پین او را در گوشی خود بزنید. تنها روی تماس کلیک کرده و آن را روی نام همکار خود بکشید، به همین راحتی.
پیام صوتی تصویری:
به جای صرف زمان برای بررسی پیام های منو، پیام های پیام صوتی خود را در یک فرمت بصری مرور کنید. گوشی های هوشمند به شما اجازه می دهند پیام های صوتی خود را پخش کنید، حذف کنید و یا تنظیمات دیگر را درست از رابط کاربری انجام دهید.
اعلان های مربوط به تماس ورودی:
علاوه بر زنگ موبایل، تلفن های نرم افزاری از طریق اعلان های بالاپر با مشخصات تماس گیرنده، تماس های ورودی را به شما اعلام خواهند کرد.

4. از تماس های تصویری و کنفرانس های ویدیویی پشتیبانی می کند.

آیا کارکنان شما جلسات پی در پی با مشتریان و طرف قراردادهای بیرونی دارند؟ تلفن های نرم افزاری به شما اجازه خواهند داد از طریق خود برنامه کاربردی، تماس ویدیویی برقرار کنید. و از آنجایی که تلفن های نرم افزاری بسیاری مجانی می باشند یا روی خدمات تلفن ابری شما حساب می شوند، نیاز نخواهید داشت تلفن های ویدیویی گرانقیمت و خوب بخرید.
برخی از تلفن های نرم افزاری حتی به شما اجازه خواهند تا تماس های ویدیو کنفرانسی چند نفره برقرار کنید. به جای استفاده از پلتفرم پر هزینه ی شخص ثالث، از یک تلفن نرم افزاری برای برگزاری جلسات استفاده کنید.

5. یک دفتر تمیز و ساده و کارآمد داشته باشید.

از نرم افزارهای تلفنی برای کاهش بی نظمی دفتر خود و ارائه ی یک فضای کاری تمیز استفاده کنید. تلفن های رومیزی اغلب دارای آداپترهای برق و اتصالات اترنت می باشند. اگر شرایط استفاده از تلفن های نرم افزاری را برای کارکنان خود فراهم آورید، می توانید گوشی های رومیزی را از میزهای آن ها حذف کرده و به آن ها فضای بیشتری در محیط کاریشان بدهید. تلفن های نرم افزاری برق خود را از لپتاپ یا منبع برق اصلی دستگاه های موبایل بدست خواهند آورد.
مطالعه ی موردی: فروشگاه های آی گلوبال
دنیل جانسون، معاون بخش فروش در فروشگاه های آی گلوبال، قصد داشت تلفن های رومیزی کارکنان خود را با تلفن های نرم افزاری عوض کند تا محدودیت های مربوط به رشد و انعطاف پذیری کسب و کار خود را از بین ببرد. با سیستم تلفن قبلی او، کارکنان از راه دور مجبور بودند از تلفن های خانگی خود برای متصل شدن به دفتر اصلی استفاده کنند. او همچنین مجبور بود شماره تلفن شخصی خود را به مشتریان بدهد تا هر موقع در دفترش نبود، بتوانند به او دسترسی داشته باشند.
او، ضمن استفاده از تلفن نرم افزاری آن سیپ، توانست یک سامانه ی ارتباطات با دسترسی آسان به همکاران خود ارائه دهد که از هرجایی که کارکنند قابل دسترسی می باشد. دورکارها می توانند از خانه های خود به برنامه کاربردی وارد شده و به فروش های ورودی پاسخ دهند یا از تماس ها پشتیبانی کنند. و دنیل دیگر مجبور نیست تلفن شخصی خود را بدهد، زیرا می تواند از طریق لپتاپش به تماس های کاری پاسخ دهد.
دنیل اینگونه اذعان می کند که آن سیپ ما را قادر ساخته است تا به هر نفر یک تلفن کاری بدهیم. برای مثال حالا اعضای تیم موفقیت مشتری بیشتری می توانند بدون این که در دفتر حضور داشته باشند، به تماس ها پاسخ دهند. این برنامه ی کاربردی انعطاف پذیری زیادی به ما ارائه داد.
کارکنان در فروشگاه های آی گلوبال روی میزهای خود تلفن ندارند، زیرا آن ها از برنامه ی آن سیپ در لپتاپ ها یا کامپیوترهای خود استفاده می کنند.

تلفن های نرم افزاری: آینده تلفن های کسب و کار

در این محیط کاری با فضای باز و از راه دور، مهم است که کارفرمایان به کارکنان خود تکنولوژی ارائه دهند که به آن ها کمک کند هنگامی که پشت میز خود نیستند نیز، بهره وری داشته باشند. تلفن نرم افزاری یک ابزار ارتباطی ضروی است که می تواند به شما در هدایت کارکنان خود به سمت موفقیت کمک شایانی کند.
شما میتوانید برای داشتن سیستم تلفن تحت شبکه با پیراسیس تماس بگیرید