بازار ارائه دهندگان سرویس های ایمیل سازمانی (ESP) همچنان در درحال تکامل بوده و رقابت همانند پیشین بسیار شدید میباشد. مرور کلی معایب و مزایای اشکال متفاوت ارائه دهندگان سرویس های ایمیل سازمانی میتواند امداد بزرگی برای اشخاصی که آیتم های زیادی را در لحاظ دارند، باشد.

مجموعاَ، بازار فعلی را می شود به شرح ذیل طبقه بندی کرد:

ارائه دهندگان سرویس های ایمیل سازمانی سلف سرویس سنتی

این ارائه دهندگان سرویس های نشانی اینترنتی فعلا مبنای \”سرویس های ابری بازاریابی\” مختلفی را شکل میدهند -سرویس های ابری بازاریابی آی بی ام (Silverpop)، سرویس های ابری بازاریابی اوراکل (Responsys، Eloqua)، سرویس ها ابری بازاریابی نیروی فروش (ExactTarget، Pardot)، و سرویس ها ابری بازاریابی ادوبی (Neolane).

مزایا: این پلتفرم ها از گسترده ترین قابلیتها و کاربردهایی، مثل ابزارهای هماهنگ کردن کمپین های بازاریابی در شبکه های دیجیتال، برخوردار بوده و دارنده توسعه یافته ترین برنامه های یادگرفتن و همینطور منابع مالی و انسانی قابل توجهی برای توسعه گروه کالای خویش می باشند.
معایب: پیشینه طولانی پیروزی آنان بدین مضمون‌ میباشد که به بخش اعظمی از کارشناسان خدمت کرده اند و به همین عامل نحوه های مختلفی برای انجام هر کاری توصیه میدهند که می‌تواند به انتخاب شایسته ترین مسیر یاری دهد. گروه های ماهر سرویس ها اکثر وقت ها رو به ضعف میباشند، براین اساس جلب دقت و یا این که \”راه ویژه\” آنان نیز میتواند یک معضل باشد.

ارائه دهندگان سرویس های ایمیل سازمانی سنتی فول سرویس

کمپانی هایی از قبیل Acxiom، Experian Cheetahmail، اپسیلون و Yesmail که در طی سالیان دراز در حوزه برنامه های سازمانی سرگرم به عمل میباشند.

مزایا: گروه نرم افزارهای قادر با مجموعه های سرویس های مشتری بسیار پاسخگو و کارامد. این پلتفرم ها جزو برنامه های بازاریابی ایمیلی بسیار توسعه یافته به شمار میروند و می‌توانند یک محصول نهایی شگفت انگیز تولید نمایند.
معایب: برنامه های پیچیده تر به صورت عمده به استعمال از سرویس های ماهر و توسعه یافته این برنامه ها که گران قیمتند متعلق میباشند. برای پرداخت هزینه مدام آماده باشید (و بعضی وقت ها هم می بایست مدتی حوصله نمایید)، حتی هنگامی که درخواستهای شما نسبتا بی آلایش به نظر میرسد. علاوه بر این، در صورتی‌که بدشانس بوده و با یک مجموعه سرویس های مشتری مرتبه 2 روبرو گردید، ممکن میباشد به ایرادات فراوانی بخورید.

نسل دوم ارائه دهندگان سرویس های ایمیل سازمانی

گروهی از شرکت های نسبتا جوان از قبیل Cordial، Maropost و Sailthru به ارائه دهندگان سنتی سرویس های ایمیل در قبال شانس درس گرفتن از آنان و سعی برای تجدید نظر درباره ی چگونگی انجام این امور، پول هایی می‌پردازند.

مزایا: عدم نیاز به درگیر کردن خویش با legacy client به این مجموعه ها اجازه می‌دهد تا ابزار جدیدی را که مبتنی بر آخرین فن آوری های ابری تشکیل‌شده و دارنده خصوصیت های بسیار جالب می‌باشند را بسط دهند.
معایب: نرم افزارهایی همانند ESP هاي سنتي ارائه نمی دهند و منابع مشابهي براي اموری مانند فراگیری ندارند. انتظار سرویس ها بسیار قابل لمس البته سطح پایین را داشته باشید.

ارائه دهندگان سرویس های ایمیل سازمانی غیر امریکایی

برخی شرکتهای غیر آمریکایی مانند Adestra، DotMailer و Emarsys به تازگی دفتر های خویش در آمریکا را در‌پی تحکیم منزلت ارائه دهندگان سرویس های ایمیل سنتی بهره‌برداری کرده اند.

مزایا: این پلتفرم ها اثبات گردیده اند، و یوزرها زبده خویش را در بازار دارا‌هستند. این موسسه ها تیم نرم افزارهای قابل قبولی دارا هستند که اکثر وقت ها بازارهای خاصی که محصولاتشان خوبی به نیازهای مختص آن بازارها جواب میدهد را انگیزه قرار داده اند.
معایب: پشتيباني غيرقابل اعتماد در بازار آمريكا. علاوه بر این، این مجموعه ها به اندازه ESP های سنتی ثروتمند نیستند، به‌این معنا که نرافزارها و نقشه های گسترش آنان محدود تر میباشد. از این رو مهم میباشد که از سازش برنامه های بسط بلندمدت آنان با برنامه های پرورش سازمان خویش اطمینان یابید.

ارائه دهندگان سرویس های ایمیل سازمانی با محوریت بسط دهندگان

برای آن گونه از شرکتهایی که مایلند ایمیلها را به صورت عمده از پلتفرم خویش اجرا نمایند (به عنوان مثال شرکت ها برنامه یا این که شرکت های فناوری توسعه یافته با منابع بسط زیاد)، شرکتهایی مانند Mailgun و Sendgrid پلت‌فرمهایی ارائه می دهند که عمدتا از روش API ها قابل دسترسی میباشد.

مزایا: رقابت اصلی این موسسه ها درباره با هزینه ها میباشد. نرم افزارهای آن ها به صورت قابل مراعاتی ارزان تر از دیگر پلتفرم های مطلوب برای برنامه های سرویس های ایمیل سازمانی میباشد.
معایب: بازاریابان می بایست از قبل بدانند که در هنگام نیاز به امداد، به منابع گسترده‌ای نیاز خواهد بود. این قضیه اکثر اوقات وقتی که تغییرات یا این که گزارش بی آلایش ایده پرداز موردنیاز میباشد، بسیار ناامید کننده میباشد، که به نوبه خویش چیزهایی مانند تست و seo را مشقت بار می‌نماید. به صورت خلاصه، فارغ از پشتيبانی آی تی مخصوص، پیشبرد یک برنامه ایمیلی سخت میباشد. براین اساس به سازمان ها سفارش میکنیم در هنگام تعقیب کردن این مسیر توازنی دربین مخارج فرصتهای از دست رفته و صرفه جویی در مخارج بالقوه برقرار نمایند.

رقابت در بین ارائه دهندگان سرویس های ایمیل سازمانی از نظر ما مزیت میباشد؛ چرا‌که رقابت به پیشرفت منتهی میشود. ولی پیشنهاد میکنیم که آنالیز خویش را با شناسایی نوع کمپانی پلتفرمی که کارکشته به برآورده کردن نیازهای شما در طول برهه زمانی میباشد آغاز کنید. غالبا معین کردن اینکه آیا فلسفه کلی شما با منظره ارائه دهندگان پلتفرمی که شما در حال بازنگری آن می‌باشید همراستا میباشد، مهمتر از صرف هزینه برای مشخصات و امکان های یگانه میباشد.

ما در پیراسیس تحت عنوان یک کمپانی پشتیبانی شبکه سعی میکنیم تا با ارائه راهکارهایی در قضیه سرویس های پشتیبانی شبکه گرفتاری‌های کمپانی‌ها در موضوع فناوری داده ها در سازمانشان را کاهش دهیم.