شرکت های پشتیبانی شبکه هر روز در حال پیشرفت هستند و بر تعدادشان اضافه می‌شود. انتخاب یکی از این شرکت ها شاید یکی از مهمترین تصمیماتی است که هر کسب و کاری باید برای پیشبرد اهداف خود نیاز دارد در مورد آن تصمیم بگیرد.
انتخاب یک شرکت پشتیبانی شبکه مناسب یکی از بزرگ‌ترین تصمیمات هر کسب و کار مدرن است. شرکتهای خدمات شبکه به عنوان شریک، پرسنل فنی و کمک به ارتباطات شرکت عمل می‌کنند. از آنجایی که این تصمیم بسیار مهم است، باید انتخابتان را به درستی انجام دهید. نکات زیر می‌تواند در اخذ تصمیم و انتخاب صحیح به شما کمک کند.

1) نحوه ارتباط شما با آنها باید چگونه باشد ؟

 شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه شما باید همیشه در دسترس باشد. اگر مشکلی پیش بیاید و نتوانید با کسی به سرعت تماس بگیرید، احتمال دارد به کسب و کارتان ضربه قابل توجهی وارد شود. پس مطمئن شوید تامین کننده‌ای که انتخاب می‌کنید، حتماً امکان برقراری تماس سریع با کارشناسان را داشته باشد. در این صورت با گرفتن شماره‌های مختلف، پیغام‌های منتقل شده یا نشده و موانع دیگر سردرگم نخواهید شد.

2) میزان انعطاف‌پذیری شرکت پشتیبان شبکه

یکی از نشانه‌های مدیریت خوب همان زنجیره انعطاف‌پذیر خدمات است. توجه کنید که آیا پیمانکار شما فقط یک بسته خدماتی ارائه می‌دهد یا سطوح مختلف خدماتی را با امکان تطابق با کسب و کار شما دارد؟ حتی اگر ارائه دهنده خدمات شبکه مجموعه کوچکی از نیازهای فعلی شما را برآورده کند، بهتر است احتیاط کنید. هرچه در ابتدای همکاری گزینه‌های کمتری ارائه شود یعنی انعطاف پذیری خدمات در آینده هم کمتر خواهد بود.


3) پیمانکار شبکه شما
 از چه ابزار تشخیصی استفاده می‌کند ؟

وقتی با یک پیمانکار شبکه قرارداد امضا می‌کنید، در واقع اعتماد کردید و داده‌ها و فایل‌های مهم کسب و کارتان را به آنها خواهید سپرد. این بدان معنی است که هر گونه حمله سایبری یا هک کردنی که متوجه آنها شود بر روی داده‌های شما هم تاثیر خواهد گذاشت. پس قبل از هرگونه توافقی با ارائه دهنده خدمات شبکه، درمورد محافظت از داده‌های‌تان مطمئن شوید. آنها باید از روش‌های رمزگذاری قوی استفاده کنند و برای جلوگیری از وجود هر گونه ویروس یا تروجان، کنترل منظم انجام دهند. سرمایه گذاری روی ارائه دهنده‌ای که به نرم افزار رایگان یا تشخیص قراردادی متکی باشد بسیار خطرناک‌تر از شرکتی است که اقدامات امنیتی را به طور جدی پیگیری می‌کند.

4) ابزارهای تحلیلی آنها تاچه حد عمیق کار می‌کنند ؟

علاوه بر تشخیص و امنیت کلی مجموعه، ارائه دهنده خدمات شبکه باید بتواند اطلاعات مفیدی درباره داده‌ای که ذخیره می‌کنید در اختیارتان قرار دهد. این نکته برای کسب و کارهای مختلف معنی متفاوتی دارد، اما رایج‌ترین نوع تحلیل شامل تفکیک مصرف معمول داده، سرعت بارگیری برخی از فایل‌ها و تعداد دسترسی کاربران به یک برنامه یا فایل خاص در یک زمان معین می‌شود. در اینصورت امکان تشخیص مشکلات بالقوه را قبل از اینکه تبدیل به یک مشکل جدی شود خواهید داشت.

5) چقدر تمایل به همکاری با شما دارند ؟

آیا شرکت پشتیبانی شبکه حاضر است با شما بنشیند و برای یافتن بهترین راه‌حل‌های ممکن بحث و گفتگو کند؟ آیا حاضرند بسته‌های نرمال و مدل‌های قیمت خود را تغییر دهند تا دقیقاً مطابق با نیازهای شما شود؟ هرچه پیمانکار پشتیبانی شبکه شما انعطاف‌پذیرتر باشد، شانس همکاری طولانی مدتتان بیشتر خواهد بود. اگر این شرکت در ابتدای کار هم مایل به تطبیق جزئی موارد نباشد، چگونه می‌توانید با تغییر نیازهایتان برای تغییر برنامه‌ها در آینده به آنها اعتماد کنید؟

هرچه پیمانکار خدمات شبکه خودتان را بیشتر بشناسید، درآینده رابطه کاری بهتری خواهید داشت. اگر پیمانکار بالقوه بتواند برای جلب رضایت شما به این پنج نکته پاسخ دهد، می‌توان به داشتن آینده کاری طولانی و موفق امیدوار بود.