یکی از سوالات همیشگی در رابطه با استفاده از خدمات شرکت های پشتیبانی شبکه این است که اگر ما در سازمان خودمان بخش فناوری اطلاعات داشته باشیم آیا باز هم نیازی به استفاده از خدمات یک شرکت پشتیبانی شبکه هست یا نه؟ یا می‌توان این سوال را به گونه دیگری مطرح کرد؛ آیا وظایف پیمانکار خدمات شبکه با مسئل IT سازمان تداخلی پیدا نمی‌کند؟
بسیاری شرکت ها از پشتیبانی خدمات IT برای ساده‌سازی چارچوب‌های پشتیبانی شبکه و کامپیوترها در کسب و کارشان استفاده می‌کنند. با استفاده از شرکت های پشتیبانی شبکه اکثر کارهای IT توسط افرادی خارج از شرکت انجام می‌شود. اما این امر چه تاثیری بر دپارتمان IT خودتان خواهد داشت؟ آیا لازم است افرادی که در شرکت هستند اکثر وظایف شبکه شما را مدیریت کنند؟ پاسخ کوتاه بله است. اما با کمک گرفتن از یک پیمانکار خدمات شبکه، عملکرد بخش IT شما تغییر خواهد کرد.


همکاری دپارتمان
IT شما با ارائه‌دهنده خدمات شبکه 

یک روش برای اینکه دپارتمان IT شما بتواند همکاری موفقی با یک شرکت پشتیبانی شبکه داشته باشد، این است که ارائه دهنده را به عنوان یک منبع درنظر بگیرید، نه بعنوان جایگزینی برای کارکنان IT تان. در این صورت، ارائه دهنده خدمات شبکه بخش عمده‌ای از بار خدمات شبکه‌ را از دوش بخش IT برمی‌دارد. اما لزومی برای حذف این بخش وجود ندارد. دپارتمان IT شما تبدیل به ترکیبی از پشتیبانی سخت افزاری و ارتباطات، ارائه به‌روزرسانی منظم و کنترل وضعیت به شرکت خدمات شبکه خواهد شد. کارکنان داخل دپارتمان هم می‌توانند بیشتر وقتشان را صرف تحقیق در مورد راه‌حل‌های جدید و ارائه پیشنهاداتی برای تغییرات و به‌روزرسانی سرویس‌ها کنند که در مجموع به افزایش بهره‌وری شرکت کمک خواهد کرد. بخش عمده‌ای از این موارد را می‌توان در مذاکره و توافق اولیه با شرکتی که قرار است نصب و راه‌اندازی شبکه را انجام دهد، مطرح کرد.


خدمات داخلی

نکته‌ای که باید درمورد ارائه دهنده خدمات کامپیوتر و شبکه به خاطر داشته باشید این است که آنها فقط باید به حفظ و رسیدگی به مسائلی بپردازند که مستقیماً به آنها مربوط است. یعنی شما هنوز هم به تیم IT برای رسیدگی به مسائل داخلی شرکت، مانند مشکلات سخت افزاری، به‌روزرسانی وب‌سایت‌ها یا تطابق نرم افزاری نیاز دارید. پس مشخص کردن تعریف رسمی وظایف ایده خوبی است. چون در این صورت دقیقاً می‌دانید چه چیزی مربوط به دپارتمان IT می‌شود و چه مشکلی باید مستقیماً به شرکت پشتیبانی شبکه ارجاع داده شود. با رعایت این مورد سرعت حل مشکلات افزایش خواهد یافت.


خدمات IT
همیشه در دسترس

اگر قصد به کارگیری یک پیمانکار پشتیبانی شبکه را برای کاهش نیازتان به دپارتمان IT دارید، بهتر است نقش آنها را کاهش دهید، اما کاملاً حذف نکنید. در بعضی موارد، به ویژه اگر پیمانکار شما یک سازمان بزرگ با مشتریان زیاد باشد و دچار قطعی سیستم ناگهانی شوند، ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا به مشکل شما رسیدگی شود. در چنین مواردی، حضور پرسنل IT در محل می‌تواند کمک بزرگی باشد تا در زمان‌های سخت بتوانید مشکل را حل کنید. ولی شاید بهتر باشد یک تیم IT شخصی داشته باشید که حقوقشان بر مبنای حجم کاری که انجام می‌دهند محاسبه شود، نه حقوق ثابت. در اینصورت تیم IT شما تبدیل به یک سرویس در دسترس می‌شود که امکان ارائه خدمات در شرایط ضروری را خواهد داشت.
به طور کلی، شرکت خدمات شبکه قادر به حل و فصل اکثر مسائل شما خواهد بود. تعداد کمی از شرکت‌ها برای پشتیبانی شبکه به طور کامل بر خدمات شخص ثالث تکیه می‌کنند. با اینکه خدمات شبکه باعث کاهش نیاز به حضور بخش IT داخلی می‌شوند، اما بهتر است حضور آنها را به طور کلی در شرکت نادیده نگیرید. به ویژه اگر اغلب با شرایطی مواجهید که سریعاً نیاز به خدمات پشتیبانی خواهید داشت. هنگام مصاحبه با ارائه دهنده خدمات جدیدتان مطمئن شوید شرکت‌های برتر از نظر ارائه خدمات را انتخاب می‌کنید.