نظرسنجی اخیر ESG فهم سازمانی را درباره‌ی زیرساخت کانال و بها سازمانی آن نشان میدهد.

آیا پشتیبانی شَبکه تحت عنوان یک نقطه قدرت برای یک سازمان در لحاظ گرفته می شود یا این که تنها منبعی برای ارتقا هزینه‌هاست؟ تحت عنوان یک نتقطه اوج، پشتیبانی شبکه به سازمان در دستیابی به هدف های کلیدی مانند ارتقا درآمد و یا این که منفعت‌وری یاری می نماید. ولی تحت عنوان منشاء ارتقا هزینه‌ها فقط منابع را تضعیف مینماید. کدام تعریف برای پشتیبانی شبکه مطلوب‌تر میباشد؟ آیا قرارداد با یک کمپانی پشتیبانی شبکه منجر بالا رفتن هزینه ها می گردد یا این که برعکس چنین اتفاقی میفتد؟

کمپانی Strategy Group یک نظرسنجی از 300 کمپانی پشتیبانی شبکه انجام بخشید تا بتواند به دیدگاه صدق در موضوع نقطه لحاظ شرکتها در خصوص سرویس های پشتیبانی شبکه دست پیدا نماید. 16 درصد از جواب دهندگان گفتند که سرویس های شبکه برای شرکتشان راءس ارتقاء هزینه محسوب میشود. به عبارت دیگر از نقطه لحاظ آن ها پشتیبانی شبکه بیش تر خسارت آور میباشد و صرف هزینه برای چنین چیز مضری می بایست تا حد ممکن کاهش یابد. ولی، درصورتی که مهندس شَبکه می باشید، مطمئناً سبب ساز تضعیف هدف‌تان خواهد شد. علاوه بر این، شبکه به صورت سنتی بخش جزئی از کل هزینه‌های سپرده گذاری فناوری داده ها میباشد، به این ترتیب حتی در شرایطی که این بخش جزئی به صورت قابل توجهی کاهش یابد، تاثیر چندانی بر کل هزینه‌های IT نخواهد گذاشت.

21٪ دیگر از جواب دهندگان گفتند که در کل شبکه یک شبکه بالقوه برای نقض امنیت میباشد که نیازمند بازبینی ظریف‌تر میباشد. در صورتی‌که حقیقتاً میخواهید امنیت سیستم خویش را نگهداری نمایید، بایستی آن را از شَبکه مستقل فرمائید، البته این کار عملی وجود ندارد.

ولی در غایت بیش تر جواب دهندگان بازنگری ESG رویکرد مثبتی درخصوص پشتیبانی شبکه داشتند.

این تیم مزایا و معایب شبکه را مقایسه کردند، و به نتیجه جذاب دست یافتند. مهم ترین مزیت شبکه ، انتقال بسته‌های داده از نقطه A به نقطه B میباشد. اکثری از متخصصان IT بر روی این قابلیت و امکان تمرکز دارند و در واقع به عبارتی قابلیتی میباشد که بخش اعظمی از گواهینامه‌های شبکه بر روی آن متمرکزند. البته علاوه بر مهم بودن، نقش شبکه تماما بنیادی میباشد.

قابلیت و امکان‌هایی که شبکه برای سازمان شما ممکن می‌سازد به طور کامل گوناگون میباشد. شما می بایست مزایای آن را صرف لحاظ از موردهای مبنا برای کسب و عمل خودتان باز‌بینی نمایید. برای مثال، تاسیسات الکتریکی، برق (الکترون‌ها) منزل یا این که محل کار شما‌را تامین‌ می‌نمایند. پس مزیت آن برای شما پر‌نور شدن اتاق در ظلمات شب، گرم کردن اتاق‌ها و ولی فعال سازی امکانات IT شماست.

از این مجموعه که بینش مثبت‌تری نسبت به شَبکه داشتند، 23 درصد آنان شبکه را تحت عنوان یک بودجه استراتژیک در حیث گرفتند که میتواند منابع درآمد نو برایشان داشته باشد. از بخش های زیادی این واقعه ممکن میباشد رخ دهد. مثلا، شبکه می تواند سرویس ها بر اساس مکان را به خرده فروشان ارائه دهد. برای بهبود نگرش بازاریابی، شبکه میتواند الگوهای چگونگی جنبش مشتریان در دکان، تالار و یا این که حتی‌د‌ر خیابان‌ها را هنگام نزدیک شدن به مغازه معلوم نماید. نمونه بی آلایش‌تر، ارائه WiFi می تواند مشتریان بیشتری را به یک کافه جذب نماید. ارتباطات توسعه یافته باطن شبکه می تواند سرویس ها را ایجاد و کسب درآمد را بهبود و ارتقا دهد. تعداد نمونه‌های موجود بسیار زیاد میباشد، مثال‌هایی که میتوانند شیوه‌های نو همیاری فی مابین پرسنل IT و واحدهای تجاری را بهتر تعریف نمایند. این حوزه هیجان آور برای متخصصان IT بسیار بلند پروازانه میباشد. شیوه های بسیار متعددی برای کاربرد IT در یک کسب و عمل موجود هست که مزایای بسیار به همپا خواهد داشت.

27٪ دیگر از جواب دهندگان گفتند که شبکه می تواند وضعیت تجزیه و تحلیل توسعه یافته را برایشان آماده نماید، بنابراین آن‌ها هم میتوانند سرویس های بهتری به کاربرانشان ارائه دهند.

ادراک این زمینه پاره ای مشقت بار میباشد، البته رابطه مستقیمی با چگونگی مدیریت زیرساخت‌ها به وسیله متخصصان IT داراست. یادتان باشد شبکه مانند یک سیستم عصبی برای IT فعالیت می کند؛ نسبتاً تمام داده‌ها از این شیوه جریان دارا هستند. این مثل سابق که \”شبکه لاف نمی‌گوید\”، صراحت دارد. تجزیه و بررسی از روش شَبکه نگرش دقیقی در خصوص طرز همت سیستم آماده می‌نماید.

تجزیه و چک شبکه به شما قابلیت ادراک الگوهای ترافیکی را می دهد و می توانید ملاحظه کنید کدام بخش از شبکه برای پخش ویدئوهای YouTube در مقایسه با کلیپ کنفرانس‌هایی که برای کسب و فعالیت حیاتی می‌باشند استعمال میشود و به شما قابلیت و امکان سپرده گذاری مطلوب برای پهنای باند شبکه را میدهد. در راس داده، میتوان ترافیک سرور به سرور یا این که \”شرق-غرب\” را رویت کرد، تا متوجه گردید آیا نیازی به ارتقا ساختار CLOS مطلوب دارید یا این که خیر. شاید این مورد ها مانند مدیریت اساس شبکه به لحاظ رسد، البته فهم و شعور اینکه کجا و به چه شکل تلاش کانال بر عمل‌های تجاری تاثیر خواهد گذاشت خویش قادر است یک زیرساخت کلی بهتر برای حمایت از هدف ها سازمان اخلاق و رفتار نماید. ابزارهای تجزیه و بررسی سنتی، نگاهی اجمالی بر اخلاق و رفتار شبکه داشتند، البته ابزارهای امروزی تجزیه و بررسی دیدگاه گسترده‌تری ارائه می دهند.

متخصصان کانال چه بایستی بکنند؟

تلاش فرمائید به ادراک بهتری از مزایا و تجهیزات شبکه برای کسب و کارتان دست پیدا فرمائید، و بر پایه ی آن پیش بروید. با همیاران واحد تجاری خویش اضافه سخن نمائید تا بفهمید چه‌طور میتوانید به آن ها یاری فرمائید، و همینطور حالت خویش را در سازمان تحت عنوان یک مشارکت کننده ارتقاء دهید.