راه اندازی شبکه و مستند سازی شبکه برای هر کسب و کاری مهم است. این امر به خصوص برای ارائه‌دهندگان خدمات، ضروری است.

مستندسازی شبکه های کاربر، در صورت خرابی شبکه، اطلاعات ارزشمندی را به شرکتی که خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه را ارائه می‌دهد. این امر کمک می‌کند تا پشتیبان مشکلات را سریع تشخیص دهد. همچنین می‌تواند به شناسایی بخشهایی که نیاز به ارتقاء دارند کمک کند. همچنین به شما کمک می‌کند تا بهترین روشهای این حوزه را به کار بگیرید.

در حالیکه اکثر افراد به مستندات شبکه وابسته هستند، عمق پیچیدگی این روش را درک نمی‌کنند. این امر شامل تعدادی از مراحل زیر است:

  • مرحله 1: ایجاد سیاست مستندسازی شبکه، با جزئیات تمام جنبه‌هایی که باید مستند شوند. به هر مدیر هر چیزی که طبق سیاست انتظار می‌رود را ابلاغ می‌کند.
  • مرحله 2: طراحی یک توپولوژی شبکه ای که هر قسمت شبکه، سرورها، دروازه ها و دیگر سخت افزار شبکه متصل به یک بخش را نشان می دهد. نقشه های شبکه عمومی برای شبکه های بزرگتر ایجاد می شوند.
  • مرحله 3: مستند سازی نام ها، نقش ها و IP برای سرورها باید درنظر گرفته شود، و این اطلاعات باید در یک ضمیمه قرار داده شود. از آنجا که هر سرور می تواند به چند آدرس اختصاص داده شود، مستند سازی این اطلاعات نیز ضروری است.
  • مرحله 4: ایجاد یک ورودی تغییر برای هر سرور به طوری که با نقص یک سرور، بتواند به تغییرات اخیر ردیابی شود. یک کتابنامه نیز می تواند تهیه و هر تغییر فردی برای یک سرور را مستند سازی کند. این امر شامل نصب و راه اندازی برنامه و پچ ها و همچنین هر گونه تغییرات در تنظیمات امنیتی است.
  • مرحله 5: مستند سازی نسخه ها و مجوزهای نرم افزاری که بر روی هر سرور اجرا می شود. الحاق یک نسخه از مجوز به حسابرسی نرم افزاری کمک خواهد کرد.
  • مرحله 6: اجزای سخت افزاری به همان اندازه مهم هستند و تمام سوئیچ ها، دروازه ها و مسیرها باید مستند شوند. این مستند سازی باید شامل اطلاعات مربوط به اتصال دستگاه، پیکربندی، پشتیبان گیری، اصلاح سیستم عامل و کلمه عبور باشد.
  • مرحله 7: مستند سازی دایرکتوری فعال، نیازمند ثبت اطلاعات مرتبط با نام دامنه، ساختار سایت، محل سرورها، مکان و محتوای سیاست های گروهی و trust های خارجی است.
  • مرحله 8: روش های پشتیبان گیری نیز همراه با تمام اطلاعات مربوط به استفاده از آنها مستند می شود. این امر در شرایط اضطراری، در صورتی که اطلاعات به خطر افتاده باشد، مفید خواهد بود.
  • مرحله 9: مستند سازی به تنهایی بی فایده خواهد بود، اگر سخت افزار به درستی اتیکت دار نشود. برچسب گذاری سرورها و سایر تجهیزات سخت افزاری برای برنامه های آینده ضروری است.
  • مرحله 10: ارزیابی مستند سازی به منظور بررسی میزان دقت و کارایی بسیار مهم است. علاوه بر این، باید این امر برای کاربر نهایی قابل درک باشد.

اکثر شرکت ها نیازمند مستند سازی شبکه انتخابی بسته به نوع کسب و کار خود هستند. با این حال، مستند سازی کاربر نهایی، مستند سازی ادمین و مستند سازی تماس های پشتیبانی نیز مورد نیاز است.

پیراسیس، تمامی این خدمات را برای عیب یابی و مدیریت آسان فراهم می کند. ما همچنین دیگر خدمات حوزه پشتیبانی شبکه را نیز ارائه می دهیم.